Във нашия факултет се обучават студенти, които вече са изградени професионалисти и те надграждат своето образование основно в областта на управлението на здравните услуги. Така че, повечето вече са намерили своето призвание.
Това заяви пред Радио Пловдив проф. Мария Семерджиева, декан на Факултета по обществено здраве в Медицинския университет в Пловдив. На тържествена церемония днес бяха връчени дипломите на Випуск 2018 на факултета.
Дипломи за магистри или бакалаври получиха 133 души от различни специалности.
Ние ги обучихме в това как да са по - добри мениджъри, да проявяват по - активна позиция при формирането на здравната и социална политика на нашето общество, заяви проф. Семерджиева.
Тя е категорична, че тези млади специалисти няма да напуснат страната ни, тъй като те вече работят в България и имат необходимостта от знанията, за да управляват системата на здравеопазването.
Проф. Мария Семерджиева призна, че за съжаление има много слабости в управлението на здравеопазването у нас.
Тя определи като твърде кратък срокът от 10 години, в който факултетът обучава бъдещи ръководители на здравната ни система. Според нея, добрите резултати трябва да се очакват в малко по-далечно бъдеще, особено ако управляващите се вслушат в предложенията на здравните специалисти.
Дипломантите днес:
57 са магистрите в специалността "Обществено здраве и здравен мениджмънт". Завършилите специалността "Управление на здравните грижи" са 37. "Управление на здравните грижи" – магистри 2 семестъра – 23 дипломанта.
Дипломираните магистри в специалността "Рехабилитация, уелнес, СПА и балнеолечение" са 16.
Средният успех на дипломантите от следването е много добър (5,37) и от държавните изпити отличен (5,51).
Съвместната кампания е между МБАЛ - Пазарджик и общината, а инициатор е д-р Димитър Бакалов, заместник-началник на Спешното отделение. " Тази кампания се роди от идеята да успеем да предоставим медицинска помощ в малките населени места, особено за хората, които са трудно подвижни. Получих пълна подкрепа от директора на болницата д-р Красимир..
Спешни законови реформи, по-голям контрол от страна на държавата и право на коопериране на малките производители. За това настояват членовете на Българската аграрна камара, която пое ангажимент да опише нелоялните търговски практики по цялата верига на доставки. "Като Аграрна камара този проблем го поставяме от миналата година и тогава, по..
Според предложения проектобюджет за 2025 година и финансовия план за следващите три години България влиза в дългова спирала, смята преподавателят по икономика и финанси проф. Красимир Петров. Дълговете ще достигнат през тази година 60 млрд. лева, догодина 70 млрд. лв, следват 80 млрд и след това 87 млрд. лева. България затъва в бясна скорост в..
Ръководството на "ЕВН България" (EVN) възрази остро срещу приетия на второ четене от Народното събрание Законопроект за предоставяне на финансова подкрепа на битови крайни клиенти на електрическа енергия, останали без ток в периода 21-31 декември 2024 г. включително. "Изненадани сме от приетото вчера в парламентарната Комисия по енергетика и днес в..
Техническият университет – филиал Пловдив отваря 12 от най-съвременните си лаборатории за практически упражнения на ученици от 58 училища в Южен централен район . Инициативата „Час в лабораторията: иновации в действие“ ще даде възможност – чрез открити уроци и практики, ученици от 11-ти и 12-ти клас и техните учители да надградят знанията си..