Това е времето, в което се усеща, че едно управление не може да се задържи още дълго, но все още не е ясно – накъде и как ще тръгне политическата ситуация.
Не мисля, че нещата ще се подобрят с един или друг компромис. Дори да дадат на Волен Сидеров да води листата за европейските избори, което е голямата му мечта - и това няма да помогне. Виждате, че изгониха Валери Симеонов от властта – не без помощта на коалиционните му партньори, които нагнетяваха напрежение. Там според мен всичко е ясно – тази коалиция е приключила. Но на нея се крепи това правителство и със сетни сили ГЕРБ ще се опитва да ги държи в някакъв ансамбъл, в някаква рамка, обясни още Методиев.
Проблемите в коалиция ОП
Не виждам по-дълга ръка, виждам сметки и идеи за оцеляване. За едно нещо е прав Сидеров – не бяха подготвени за властта, коментира Методиев.
Протестите в страната не са случайни, недоволството е факт
Няма нищо случайно. Няма как да е случайно. Трупаше се много напрежение, много недоволни има от всички възможни посоки в държавата. Имаме два прочита, които се разминават. Депутатите от управляващото мнозинство говорят за стабилност, за успехи и за изкарване на цял мандат. Не мисля, че това е реално. И подобно говорене дори дразни, защото не може управляващите да се отнасят по такъв начин с хората. Нямаше да ги има тези протести, тези резултати, тези оценки за състоянието на България, ако в държавата всичко беше наред, ако имахме стабилност и възход, обясни Калоян Методиев.
Протестите нямат идеен център и трудно могат да „родят“ нов политически проект
Трудно може да се осъществи това. На първо място – тези протести страдат от липсата на интелектуално канализиране. Няма формулирани искания, няма лидерство, нямат една цел. Това е проблем за всеки протест. И в един момент – да, може да има някаква организация, може да изкараш хора на улицата, да има недоволство, но в един момент – то да е като група от мухи без глави, които не знаят накъде вървят и обикалят докато се разпаднат. Тоест, трябва да има интелектуални и идейни условия, цел, за да може един протест да прерасне в нещо друго. , коментира още Методиев.
Цялото интервю с доктор Калоян Методиев можете да чуете в звуковия файл.През 2025 година България отбелязва 1170 години от създаването на кирилицата. През изминалото хилядолетие кирилицата е претърпяла дълбоки трансформации — от ръкописните букви на монасите до дигиталните шрифтове на съвременността, тя е отразявала както културните, така и технологичните промени на българската действителност. Докато азбуката и..
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
Балната дреха трябва да отговаря на характера на абитуриента, да подчертае личността му. Това каза дизайнерът Иван Донев. Той добави още, че тенденции в официалните дрехи няма. Важно е да се подчертаят предимствата на фигурата. „Все повече младежи избират да не бъдат облечени във вечерни дрехи, а да посветят средствата за..
Само една изпитна работа в Пловдив и областта е анулирана , защото ученичка е използвала плеър, за да преписва от него. Не са явили само 28 зрелостници на втората матура. Иванка Киркова, началник на РУО-Пловдив съобщи, че изпитът по Информационни технологии е бил затруднен, поради технически сривове . На този изпит няма да останат..
"Приемането на християнството от българския княз Борис Първи е цивилизационен избор", посочи проф Христо Матанов, историк, медиавист и византолог. През тази година се честват 1160 години от покръстването на българите. "Той приема една религия, която е нова и отхвърля езичеството на славяни и прабългари. Не е лесно да се направи такъв избор...