Над 100 са посегателствата над медицинските специалисти за последните две години.
Проблемът е изключително тревожен. Последните случаи на агресия над медицински специалисти ни накара да предприемем тази кампания. Въпреки, че в медиите е говорено многократно, явно не стига до съзнанието на обществото – що е то спешен медик, какво да очакваме от него и как да се отнасяме, когато ни се оказва медицинска помощ? Затова си поставихме тази амбициозна задача - да стигнем до хората, които имат нужда от нашата помощ. Да им обясним нещата, които не са им ясни.И в нормален диалог да постигнем съгласие, че трябва да имаме уважение един към друг. Това трябва да го постигнем, ако искаме медиците да останат да работят в България, заяви в интервю за Радио Пловдив Милка Василева, председател на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи.
В ромските махали ще се разчита на здравните медиатори
Ще търсим всички възможни начини за контакт с този тип население. Ще търсим неформални форми на общуване, за да можем да стигнем до тези хора, да им обясним. Този проблем няма да бъде решен бързо и лесно. Но ако цялото общество започнем да говорим открито - не само за насилието в системата, но и за добрите неща, които се случват, може би тогава ще пренасочим мисленето на хората в друга посока, посочи Василева.
Насилието върху медици да се наказва с обществено полезен труд
Това ще се приеме с различни чувства. Смятаме, че обществено полезния труд ще бъде по-добро средство. Ще направим опит да поискаме промяна в законодателството, коментира още Василева.
Заплатите на медицинските сестри
Приветстваме решение на МС за отпускане на средства за общинските болници, но това не е дългосрочно решение на проблемите. Убедена съм, че в голяма част от болниците, колегите няма да могат да получат трудовите си възнаграждения, които да са равни на договорените в КТД, обясни Милка Василева.
Цялото интервю с Милка Василева можете да чуете в звуковия файл.С промени в Кодекса за застраховане система "бонус-малус" за задължителната застраховка "Гражданска отговорност“ бе приета от НС. Принципът представлява финансов стимул за изрядните водачи и съответно финансово наказание за онези, които причиняват пътни инциденти. Ще плащат ли наистина добрите шофьори по-малко и какъв ще е ефекта – темата в..
Добивите от пшеница и ечемик тази година са по-добри, но ниските цените на световните стокови борси вкарват нашите зърнопроизводители в загуба. Това обяви в интервю за Радио Пловдив Людмил Работов – председател на Съюза на зърнопроизводителите в Пловдив. Добивът от пшеница тази година е от 400-500 кг от декар. Цената е 330 лв. за..
Министерството на здравеопазването чрез регионалните здравни инспекции провежда информационна кампания по повод Световния ден за борба с хепатита – 28 юли. Тази година мотото, избрано от Световната здравна организация е „Да го разбием! Запознай се с фактите. Тествай се!“. Целта е повишаване на обществената информираност за рисковете от..
Ситуацията с шарката по овце и кози в Пловдивско се усложни. Освен унищожени животни в 42 от 65 огнища, мерките на БАБХ вече вкючват и забрана за изкупуване на мляко от фермите на областта. За заразата, икономическия ефект и управленските решения разговаряме с професора от Аграрния университет Дойчо Димов, който е и председател на Сдружение за..
Помним протестите на строителния бранш отпреди няколко месеца срещу намерението на община Пловдив да вдигне с повече от 100% таксите за издаване на строително разрешение. Те спряха след като предприемачът Илиян филипов поиска и получи посредничеството на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Компромисът, който да удовлетвори двете страни бе таксите да се..