Политическа или бизнес-корпоративна е хакерската атака срещу НАП? Изпълнява ли частната фирма „Тад Груп“ политическа поръчка? Кой стои зад мащабната конспирация, чиято цел е да атакува държавата? Защо още в началото на критичната ситуация държавата се опита да омаловажи случващото се? До какво се добра разследването, за да обяви главният прокурор Сотир Цацаров, че обвиняемият Кристиян Бойков е имал поръчител и подбудител, а мотивите далеч не са били благородни? Що за национална сигурност имаме, след като 20-годишен младеж-„вълшебник“ направи в нея най – големия пробив от десетилетия? – По темата говорим с Димо Господинов, адвокат в сферата на защита на личните данни.
Какво е да се копае криптовалута? Защо този вид копачи се увеличават? Как се отразява това на EVN и защо дружеството започна да създава собствена охранителна система? Репортажът по темата е на Стоян Терзиев.
Ще говорим и за още една разрастваща се заплаха – заразата от Африканска чума по свинете. Достигна ли бедствието размерите на екологична катастрофа? Изключена ли е версията биотероризъм? Какви са икономическите и социалните измерения на проблема? Питаме доц. Чавдар Филипов от факултета по ветеринарна медицина в Лесотехническия университет. Той е включен в Консултативния съвет по Африканска чума по свинете, създаден със заповед на земеделския министър.
И още:
„Британският Тръмп“ пое управлението на Великобритания. Противоречив, дори налудничав, но харизматичен, Борис Джонсън умее да провокира и владее добре политическите похвати. Овладя управлението със заявката, че Обединеното кралство ще напусне Европейския съюз до 31 октомври на всяка цена. Какво следва след избора на Борис Джонсън – за страната му, за Европа и за света? Търсим коментара на геополитическия анализатор проф. Марин Русев, преподавател в Софийския университет.
Със здравния икономист Аркади Шарков говорим за възможността на държавата да обвърже специализантите по медицина на нейна издръжка да останат да работят в България поне 3 години. Възможност за развитие или вид закрепостяване са новите правила?
Емилия Куюмджиева разказва за интересна находка в асеновградския храм „Света Богородица – Успение“ – каменна колона от XIII век, вероятно от времето на цар Иван Асен Втори.
Ще ни бъде приятно да сте с Радио Пловдив и в днешната сряда от 15 до 17 часа!Седмицата си отива с нов оптимизъм според Алфа Рисърч - 69% от българите смятат, че по-добрият вариант е, че имаме сформирано правителство. Министрите проведоха първо заседание и стана ясно, че не сме готови за еврозоната. През 2025 - БНР става на 90 години, Радио Пловдив на 70, за мисията да информираме първи, да отстояваме позициите на..
От началото на седмицата въздухът, който пловдивчани дишат, е мръсен, а предупрежденията да не се палят кюмбета и да не се излиза по улиците очевидно не дават ефект. За битката с мръсния въздух в града ще разкаже адв. Димитър Площаков, който е първият, спечелил обезщетение срещу МОСВ заради вреди от въздуха, а във ВАС води дело за качеството на..
В предаването днес говорим за събитието „Творческо писане с Анелия – „Визия и цели…“, което се случва на 26 януари. В рубриката "Брейнсторминг" коментираме кризите, като стъпка напред в живота ни. Предразсъдъците и следразсъдъците на Жоро Пеев, очаквайте след 14.30 часа. На датата 23-ти януари, в цял свят се отбелязва Денят на..
На 23 януари говорим за здравната култура, минаваме през финансите на страната и стигаме до литературата. В седмицата за профилактика на рака на маточната шийка Югоизточна Европа се обединява в борбата срещу човешкия папилома вирус. За елиминирането на раковите заболявания, причинени от него ще е разговорът с д-р Христиана Бацелова,..
Втори ден въздухът в Пловдив е опасно мръсен, като превишението на фините прахови частици нахвърля нормите поне 2 пъти. Тенденцията ще се запази и през следващите 2 дни, според прогнозите на синоптиците. Кои са основните замърсители и какви са причините, какви мерки предприема Община Пловдив, за да се бори с мръсния въздух, и как да се предпазим,..