Героите от САЩ`94 и Турция завършиха 2:2 в Кърджали

Снимка: sportal.bg

Ветераните на България и Турция завършиха наравно 2:2 в демостративен мач в Кърджали. Двубоят бе организиран по повод 25-та годишнина от "Американското лято", за което четвъртите в света получиха почетни плакети от Министерството на младежта и спорта.

За България от легендите от САЩ '94 на терена излязоха Даниел Боримиров, Цанко Цветанов, Ивайло Йорданов, Златко Янков, Христо Стоичков, Красимир Балъков, Бончо Генчев и Петър Михтарски, а за турците на терена бяха ветерани от Мондиал 2002, сред които Рюстю Реджбер, Юмит Каран, Емре Ашик, Нихат Кахвечъ и други.

Ивайло Йорданов откри резултата още в осмата минута с шут около точката за дузпата, а Станислав Ангелов, който заедно с други наскоро отказали се от футбола ветерани допълваше групата, пропусна да покачи на 2:0 скоро след това.

Турците удариха греда след четвърт час игра, а след още толкова успяха и да изравнят. Точен бе Тюмер Метин от дузпа и по този начин първото полувреме завърши наравно 1:1.

Дончо Донев изведе България отново напред в резултата малко по-късно след подаване на голмайстора на САЩ '94 и носител на "Златната топка" Христо Стоичков, но турците отново изравниха. Хазан Кабзе преодоля за втори път Йордан Господинов в 60-та минута и мачът завърши 2:2.

България: 1. Данчо Господинов, 2. Емил Кременлиев, 3. Даниел Боримиров, 4. Цанко Цветанов, 5. Ивайло Йоранов, 6. Златко Янков, 7. Емил Костадинов, 8. Христо Стоичков, 9. Наско Сираков, 10. Красимир Балъков, 11. Йордан Лечков, 12. Бончо Генчев, 13. Георги Гинчев, 14. Петър Михтарски, 15. Дончо Донев, 16. Илиан Илиев, 17. Станислав Ангелов, 18. Мюмюн Кашмеров, 19. Георги Пеев, 20. Радостин Кишишев, 21. Елин Топузаков, 22. Александър Александров – Кривия

Турция: Юмит Каран, Рюстю Речбер, Сердар Кулбилге, Ахмен Дурсун, Айхан Акман, Чихан Хасполатли, Емре Ашик, Фарук Аталай, Хасан Кабзе, Мерт Коркмаз, Нихат Кахвечи, Огюн Темизканоглу, Йомер Ердоган, Семих Сентюрк, Тюмер Метин, Тюнджай Санлъ, Хайати Кьосе, Серкан Балчъ, Гьокхан Юнал;, Хакан Юнсал, Йозкан Явуз Коркут, Метин Четинкая

Слушайте дербито "Ботев" - "Левски" пряко по Радио Пловдив

С два мача днес продължава 11 кръг в Първа лига. От 17:30 часа ЦСКА е домакин на новака "Септември" на Националния стадион „Васил Левски“, а от 20:00 часа "Ботев" (Пловдив) приема "Левски" в дербито на кръга на стадион "Христо Ботев". Този мач може да слушате на живо по Радио Пловдив. Играчите на Душан Керкез са с 19 точки от началото на кампанията –..

публикувано на 05.10.24 в 12:10

Появи се кадидат за собственик на Локомотив !

Сериозен бизнесмен е проявил желание да влезе в Локомотив Пловдив и да поеме издръжката на клуба. По информация на вестник Марица това е строителният предприемач Иван Пашов. В близките дни се очаква той да проведе среща с мажоритарния собственик на черно-белите Христо Крушарски. Иван Пашов е строителен предприемач с доста реализирани успешни проекти в..

публикувано на 04.10.24 в 17:44

Фарсът в Локомотив продължава

Помощник-треньорите на ПФК Локомотив (Пловдив) Атанас Стоилов, Мартин Митев и Никола Солаков излязоха с изявление, в което изразиха пълната си подкрепа към старши треньора на представителния отбор Любослав Пенев. Те обвиниха в лъжа спортния директор в оставка Илко Пиргов, който през миналия уикенд след загубата на "черно-белите" с 0:2 от Крумовград в..

публикувано на 03.10.24 в 18:10
БК

БК "Академик" започва сезона на 7 октомври срещу "Левски"

Националната баскетболна лига  обяви обновената програмата за новия сезон 2024/2025. Промяната се наложи след последователното отказване от участие на носителя на Купата на България "Черноморец" (Бургас) и тима на "Ямбол". Шампионатът ще стартира на 4 октомври (петък) в „Арена Шумен“, където от 18:30 часа домакините от "Шумен" ще посрещнат отбора на..

публикувано на 02.10.24 в 16:48
Никола Попов

Никола Попов ще свири дербито между "Ботев" и "Левски"

Никола Попов ще бъде главен съдия на дербито от 11-ия кръг на Първа лига между "Ботев" (Пловдив) и "Левски". Сблъсъкът на стадион „Христо Ботев“ е в събота, 5 октомври, от 20:00 часа. Помощници на Попов ще бъдат Мартин Венев и Димитър Димитров, а четвърти арбитър е Васил Минев. На ВАР-а ще са Валентин Железов с асистент Дениз Соколов, а съдийски..

публикувано на 02.10.24 в 09:25