Новият стар заместник - кмет на Пловдив Стефан Стоянов участва в програма "Точно днес". Той представя акцентите за международната среща по туризъм в Пловдив от днес до 16 ноември.
И още: за ресорите, които поема и за предизвикателство да развие проекта ЕСК и през 2020 година.
Стефан Стоянов:
Стефан Стоянов: Това е една хубава инициатива, както вие казахте, се превърна през годините в една добра бизнес традиция. Започнаха преди шест години, когато търсехме повече възможности да привличаме чужди туроператори и е вече едно от добрите събития в България за туристическия бизнес.
Каним туроператори, които имат потенциален интерес към Пловдив и към България като цяло, запознават се за няколко дни с възможностите за настаняване, с атракциите и след това сключват договори със свои партньори и започват да работят. Между другото след всяка среща имаме редица договори, които се подписват и това е една много добра инициатива през годините. По-важното е, че вече можем да кажем, че имаме добре развит туристически продукт в града и туристически бизнес.
Акцент на поредното 11 издание ще бъде отново културният градски туризъм. Ще представим основните атракции – Стария град, Капана, археологията, ще бъде представен планът за Голямата базилика, която ще бъде основен акцент – ще имаме един изключително съвременен модерен музей така, че да бъдем максимално близо до новите технологии и да стане атракция, която да привлича хората. Това е идеята – всеки може да направи музей, но по-трудното е да имаш музей, който привлича публика.
Основен приоритет за мен и за общината остава подкрепата на образователната система – нови училища, нови детски градини. Продължаваме да работим сериозно върху самото съдържание и в училищата, и в детските градини, продължаваме дигитализацията на учебния процес, започване на нова програма за иновативен учител, в тази програма са включени сериозни инвестиции в детските площадки, около 300 хиляди е бюджетът за година, отледен специално за това.
Стоянов подчерта, че в програмата на общината има заложени нови пет детски градини и поне две училища.
Възможността да се постигне мир в Украйна е като разликата между климат и синоптична прогноза. "Синоптиката много точно ще ни каже какво се случва и какво се очаква за утре, докато климатът казва: "през зимата би трябвало да има сняг". И тук нещата, които се говорят в момента са някакви синоптични събития, които бързо се променят в зависимост..
На протеста на "Възраждане" пред сградата на Европейската комисия в София се случиха недопустими неща от гледна точка на демокрацията. Това заяви в предаването "Ден след ден" социологът от агенция "Алфа рисърч" Павел Вълчев . По думите му е много важно, че парламентарно представените сили осъдиха вандалския акт, както и европейските институции...
Новата седмица продължава дебата за бюджета, който ще се обсъжда от тристранния съвет в понеделник. Каква кауза ще отстояват синдикатите и как смятат да я защитят? Коментира вицепрезидентът на КТ "Подкрепа" Йоанис Партениотис . "Сегашният бюджет е подчинен на целта да покрием изискванията за приемането на еврото и тази цел е свързана с влизането на..
Украинската общност в Пловдив ще почете днес третата година от войната на Русия срещу страна им и кани всички, които са съпричастни с каузата им в 18 часа пред катедралния храм „Света Богородица“. 24 февруари е датата, която промени съдбата на милиони украинци, дата, която си спомняме с болка за загиналите и страданията на мирното население, но и..
Ще приемат ли задължението да не изнасят уменията си в чужбина и да работят в български болници след завършването, каквато идея за пореден път лансира МОН коментира в програма "Точно днес" председателят на Асоциацията на студентите медици в Пловдив Али Беделов. Според него идеята, студентите да сключват договор за задължителна реализация в лечебно..