Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Ден след ден“ за здравето, управляващите и Космоса

| обновено на 21.11.19 в 16:27

ТЕЛК-комисиите в Пазарджик отново са на гребена на вълната „не-добри“ новини. Двете комиси се прочуха с издадените решения за увреждания на собствените си председатели, както и с издадено удостоверение за 82% нетрудоспособност на отстранения директор на болницата д-р Васил Вълчев.

През последните дни стана ясно, че прословутият Първи състав на ТЕЛК към МБАЛ „Пазарджик“ е оставил дете с аутизъм без помощи и право на личен асистент.

Как една Териториална експертна лекарска комисия вместо психиатър заменя специалиста с педиатър и така „реже“ проценти на детето с тежко заболяване? Недоразумение или нарушение е това? Ако майката на болното дете не беше „вдигнала шум“ чрез медиите, щеше ли решението на ТЕЛК-комисията да се преразгледа и несправедливостта да се поправи? Ще се променят ли правилата за работа на лекарските комисии оттук-нататък? Разговорът ще е с д-р Красимир Темнилов, директор на МБАЛ „Пазарджик“, на чието подчинение са двете ТЕЛК-комисии.

И още по темата здраве:

Защо у нас се появи явлението фалшиви болнични листове? Какво е решението на този сериозен за обществото проблем? Темата ще коментираме с Григор Димитров,  член на Надзорния съвет на НЗОК като представител на Българската стопанска камара.

Какъв сигнал е номинацията на Сотир Цацаров за шеф на Антикорупционната комисия? Как определяният като послушен за управляващите ще води борбата срещу корупцията и ще следи за имотните далавери на същата тази власт? Коментарът ще е на Велислав Величков от гражданското движение „Правосъдие за всеки“.

От Пловдив:

Кратката и с не богато съдържание сесия на новия Общински съвет в Пловдив проследи Антония Попова. В репортажа си тя разработва темата за отново поисканите промени в ръководството на Общинската фондация „Пловдив 2019“ и за решението да се спре процедура, с която ще се източат 3 милиона лева.

С думи ще погледнем и към звездите – разговорът ще е с доц. Камен Козарев, един от създателите на дигиталния 3D планетариум в Природонаучния музей в Пловдив, който чества четвъртия си рожден ден.

Бъдете с програма „Ден след ден“ и в днешния четвъртък от 15 до 17 часа!






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" по финансовите и екотеми

Точно днес на 26 февруари за въздуха, който се налага да дишаме в Пловдив, за бюджета на държавата говорим в програмата до 09:30 часа. Със заместник-председателя на общинския съвет Добромира Костова от ПП-ДБ ще коментираме мерките за справяне с проблема на мръсния въздух в Пловдив. По закон среднодневната норма не трябва да превишава 50..

публикувано на 25.02.25 в 16:16

Все по- близо до ... "Ден след ден"

На една ръка разстояние от еврото и от примирие за Украйна  –  така ще звучат два от разговорите в предаването „Ден след ден“ на 25-ти февруари. България е изпратила искане за конвергентнни доклади до ЕК и ЕЦБ за готовността на страната да приеме еврото от началото на следващата година. Техният отговор се очаква през юни. А ще стигнат ли..

публикувано на 25.02.25 в 14:41

Цветно с „Вход свободен“

В очакване на Баба Марта... Няколко пловдивски читалища ще зарадват пловдивчани с истински празник на мартениците, на 1-и март, събота. Петя Маринова, секретар на читалище „Проф. Кирил Дженев-2018“ в Пловдив, разказва за инициативата. Ивайла Тодорова открива своята изложба „Палитрата на безкрайността“, в Elysium Plovdiv, отново на първи..

обновено на 25.02.25 в 09:37

Политически и социални измерения „Точно днес“

Политика като театър, политика като реалност. Нивото, което показват част от политиците в България не е лицеприятно. В същото време – точно те са изпратени в НС за да решават съдбата на страната. За всичко това ще говорим в 25-то утро на февруари, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Ще стане ли България част от еврозоната от 1..

публикувано на 24.02.25 в 16:49

Между напрежението и мира в "Ден след ден"

Между напрежението и мира се движим в следобедната програма на 24 февруари. Как можем да тълкуваме вандалските прояви при протеста на "Възраждане" в София и щурмът в столицата и очакваното в следващите дни продължение на подобни изблици на агресия?  Можем ли  три години по-късно все по-често да повтаряме думата мир , вместо война щом отправим поглед към..

публикувано на 24.02.25 в 15:01