Идеята за тази песен не е толкова скорошна. Поне от година-две ми се върти в главата. Исках заедно с Пловдивската опера да я направим още миналата година през декември, но физически не стигна времето. През цялото време си представях, че това ще е песен, която е изпята от името на едно малко дете, което е на ръба, на границата – да вярва или да не вярва в Дядо Коледа. Дете, което си задава много въпроси, което иска да стане голям. Но накрая се получи песен за възрастните хора, които искат да вярват като децата, разказа в интервю за Радио Пловдив Стефан Вълдобрев.
Любимият певец на малки и големи не скри своята вяра.
В последните дни вярвам още повече, защото тази песен се получи с такава лекота, разказа Стефан Вълдобрев.
Музикантите започват репетициите веднага след концерта си на 11 ноември в зала 1 на НДК. В песента „Лепило за брада“ има и сериозно пловдивско участие, включително и на Константин Добройков от Пловдивската опера.
Вярвам в тази енергия, която се случи с Пловдивската опера през последните две-три години. Вярвам в това приятелско общуване, в този дух, който има помежду ни. Исках да бъде в Пловдив, исках да бъде с тези хора, с този оркестър, с този оркестратор, обясни още Стефан Вълдобрев.
Той изрази надежда, че новата песен ще влезе в домовете на хората в навечерието на Рождество Христово и ще съпътства празничните им дни.
В случая – „Лепило за брада“ съвсем не означава, че няма Дядо Коледа. Напротив, има го. Има го за тези, които вярват, че го има. И пристига при тези, които вярват, че има, заяви Стефан Вълдобрев.
Цялото интервю със Стефан Вълдобрев можете да чуете в звуковия файл, а песента "Лепило за брада" можете да видите тук:
Танцьори и певци от „Театър на фенерите“ от китайската провинция Гуейджоу ще гостуват в Пловдив с атрактивно представление. Събитието е посветено на началото на Китайската нова година и е с вход свободен. Тази събота, Регионалният исторически музей в Пловдив ще бъде домакин на атрактивно и любопитно музикално събитие от далечен Китай, което..
Цивилизацията - можем ли я?! Това питане поставя проф. Александър Шурбанов и разсъждава в "Срещи"- те Защо? Нали този термин Цивилизацията е от 1756 г. Поставен е от граф Оноре Мирабо, а тя, цивилизацията е съществувала и преди да получи това име. Какво става с нас-хората от 21 век? На ход е Проф. Александър Шурбанов. Радио Пловдив,..
Изложба изследва устойчивостта на природата, нейната способност да надмогва ограниченията, наложени от човека и въпреки тях да продължава да съществува. Това е втората самостоятелна изложба на художничката Станка Александрова, която е израстнала в Белозем. Мотото на експозицията е "Диви треви". Композициите на творбите и цветовете им изследват..
Предприети са всички необходими мерки за защита на експонатите от изложбата "Древна Тракия и античният свят: Съкровища от България, Румъния и Гърция" в Лос Анджелис от бушуващите в района пожари, съобщи Министерството на културата. Служебният министър Найден Тодоров е написал писмо до ръководството на музея с искане експонатите от България, сред които..
Актьорът Вилиян Гешев представя в Пловдив моноспектакъла „Писмо до баща ми“ по Франц Кафка и авторски текстове. Представлението е тази вечер в театър „Хенд“. Режисьор е Ованес Торосян. Проектът е подкрепен от Чешкия културен център. Това е една изповед, която писах дълго време в съзнанието си, а после за кратко написах и на ръка, за да я..