Това се разбра след протеста пред община Пловдив на 5 декември. Тогава кметът Здравко Димитров обеща проверка на документацията и покани гражданите и собственика на терена - фирма ПИМК да дебатират проблемите в общината.
Гражданите са подали сигнал в Специализираната прокуратура и очакват акт и спиране на строежа на многоетажната жилищна сграда. Те допускат евентуално по-ниско строителство на по-малка площ, но след проверка на Общия устройствен план на Пловдив.
Собственикът на ПИМК – фирмата-инвеститор Илиян Филипов заяви, че няма да присъства лично на срещата, тъй като има поет ангажимент от миналата седмица за участие в консултативен съвет за ТОЛ таксите. Той обаче увери, че ще има представители на фирмата на срещата с жителите на район „Южен“
Искам да кажа на вашите слушатели и на протестиращите, че аз съм закупил този терен преди два месеца. Юридическо дружество обследва терена и получих 100 % уверение, че всичко е законно. Според мен тази инвестиция е абсолютно законна. Няма абсолютно никъде нарушена законна процедура по този инвестиционен проект и напълно разбирам гражданите, но искам и те да разберат, че когато един инвеститор провери лично дали всичко е законно и е заложил някаква инвестиция – няма как просто, че някой иска нещо, едно или друго, ние да нарушаваме закона или да правим каквото и да е, обясни Филипов.
Той е внесъл в Община Пловдив и в районното кметство на „Южен“ проект.
Аз съм предложил в Община Пловдив в районното кметство на „Южен” да направим една голяма детска площадка с алеи в междублоковите пространства, които да са пешеходни алеи, с висока растителност. И съответно всичко това да бъде изградено за наша сметка, като някакъв компромисен вариант. Но до момента аз не виждам какъв друг компромис мога да направя. При положение, че 160 хиляди евро струва само проектът на тази жилищна сграда. И всяка една промяна означава, че този проект го хвърляме в коша и съответно трябва да се прави нов проект. И аз питам протестиращите - кой би платил това нещо? Как да заменя този терен, когато в него вече има инвестирани доста пари? Как? По какъв начин? Ако някой компенсира тези пари, няма проблем. Да не говорим, че вече има продадени жилища в тази бъдеща кооперация. Кой ще компенсира тези неща?, пита Илиян Филипов.
Регионите с най-много катастрофи са Пловдив, Варна и София. А дните, в които стават най – много пътни произшествия, са понеделник и петък, като пиковият момент е следобедът - между 16 часа и 18 часа. Това става ясно от Интерактивната карта на пътнотранспортните произшествия на МВР. Тя беше представена днес в Националния координационен център за..
26-годишен моторист от Раднево е загинал при катастрофа на пътя Девин – Михалково, съобщават от полицията в Смолян. Сигналът е подаден в 12:50 часа. Т ежкото пътнотранспортно произшествие е станало на около 7 км. преди входа на град Девин в посока село Михалково. По първоначални данни 26-годишният мъж, управлявайки мотоциклет Сузуки 1000..
Студенти в Пловдив излизат на протест срещу повишаването на таксите за платено обучение. Протестът щe e на площад „Стефан Стамболов“ пред общината от 18 часа и се организира от Димитрина Нанкинова, първокурсничка по психология в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“. На протеста ще очакват студенти от бакалавърски и магистърски програми от ПУ,..
Близо 500 души, живеещи в квартал „Възраждане“ на Рудозем, вече са на воден режим. Той е в сила от 22 часа през нощта до 6 часа сутринта. Проблемът с водата в квартала е заради прекалено използване на вода за поливане, посочват от ВиК – Смолян. Кметът на Рудозем Недко Кулевски е издал заповед, с която забранява поливането. През следващата..
Авариен ремонт затваря за движение пътното платно на ул. „Брезовско шосе“ в участъка от кръстовището с бул. „Северен“ до кръстовището с ул. „Веслец“. Ремонтът ще продължи един ден – от 12 до 13 юли, съобщават от Общинското предприятие „Организация и контрол на транспорта“. Преди дни от администрацията на район „Северен“ съобщиха, че асфалтовата..