Темите – злободневни, проблемите – с трудни решения са на познатата ни територия – здравеопазване, промени в законодателството и в бизнес средата. Между 8.00 и 9.00 ще говорим за тях.
Но в зимното утро и ще си спомним и за лятото.
Студентите от специалността „Етнология“ на ПУ „Паисий Хилендарски“ ще представят на традиционен студентски форум под надслов „Етноложко и антроположко лято 2019“ резултатите от срещите си с хора от с. Свежен и проучванията си свързани с локалните измерения на културата, историческата памет и материалното и нематериалното културно наследство. По темата чуйте доц. д-р Меглена Златкова – ръководител на катедра „Етнология“.
Частните болници да провеждат конкурс при закупуване на лекарства, за да подлежат на същите условия като държавните, и изписването на лекарствата да не се осъществява чрез източване на касата и под натиск на лобисти в драстично разминаване на цените им около 7 пъти.
След като министърът на здравеопазването Кирил Ананаиев се ангажира с промяна в закона за обществените поръчки, днес ще питаме уместно ли е подобно решение и до какво ще доведе то – коментар на д-р Нигяр Джафер от парламентарната здравна комисия.
Парламентът прие окончателно новия Закон за маслодайната роза. Изчистени ли са в него спорните въпроси и ще гарантира ли той на ангажираните в бранша адекватни условия за работата им? По темата ще разговаряме с изпълнителния директор на Българската национална асоциация етерични масла, парфюмерия и козметика Гергана Андреева.
В минутите за култура след 9 ч. ще ви поканим на изложбата на художника Матей Матеев. В галерия „Резонанс“ той представя платна и сюжети под надслов „Момиче с китара“. Интервюто е на Галя Митева.
А първите минути на утрото и в петък ще бъдем в компанията на актьора от Пловдивския драматичен театър Петър Тосков. Той е гост в рубриката „Добро утро, ден“ тази седмица.
В първото утро на декември всичко е повече уют и очакване, повече топлина в дома и време за близките ни! Предстои ни много светлина, много размисли в дългите вечери, равносметките на отминаващата година, и най - накрая - упование с надежда в доброто, което винаги е повече! Избираме теми за наука и изкуство, за взаимодействието между тях. Ще ви срещнем с..
По коловозите на ярките светлини, които идват с наближаването на декември и ноемврийската политическа мъгла тръгват следобедните минути на предаването „Ден след ден“ по Радио Пловдив. Започваме с разговор за рекордно дългото заседание на 51-вото Народно събрание и осмия неуспешен опит за избор на негов председател. Преди заседанието на..
С Ралица Стоянова говорим за шестата ѝ изложба с картини и представяне на втората ѝ стихосбирка „Феникс. Възраждане“. С Владислав Христов ви разказваме повече за представянето на двуезичната хайку антология "Shining Wind/Сияен вятър". Сборникът е издание на Британско хайку общество, чийто председател е българката Илияна Стоянова и събира едни..
И ноември си отива, а усещането, че се въртим в омагьосан кръг все по осезаемо ни напомня на колко въпроси се чакат отговорите. Кога и дали въобще това НС ще заработи след като за пореден път не се стигна до избор на председател? Колко още може да задълбочи политическата криза, повличайки цялата държава? Говорим с Евелина Славкова, социолог от..
Спорът около поддържането на античните мозайки в Епископската базилика на Филипопол се обогати с криминално-сензационни елементи. Директорът на археологическия музей доц. Костадин Кисьов съобщи за намерена ценна находка, но направено чрез грубо разкопаване на мозайките и крито впоследствие от служители на „Старинен Пловдив“. Директорката Елена..