Андон Балтаков е новият генерален директор на Българското национално радио. Той беше избран на днешното заседание на Съвета за електронни медии при втория опит за избор на нов директор. За новия ръководител на БНР гласуваха четирима от членовете на СЕМ, а един се въздържа.
Андон Балтаков впечатли медийните надзорници с модерната си концепция и визия за развитието на БНР. Той има 20- годишен опит като журналист, бил е новинар в БНР, след което кариерата му се развива в САЩ. Работил е в AP и CNN, където е ръководил отдела за дигитални продукти и стратегическо планиране, отговарял е за монетизирането на новинарския уебсайт и съпътстващите програми на CNN за мобилни платформи. В момента има консултантска компания.
В интервю за Радио Пловдив Андон Балтаков заяви, че приема като положителна страна фактът, че е непознат за широката публика и обеща да разсее скептицизма у някои, че неговите идеи за развитието на БНР са неприложими на този етап.
БНР, след като е преживяло толкова предизвикателства, ще спечели от нов поглед и нови идеи, затова какво трябва и как трябва да се прави обществено радио, най- вече в променящата се комуникационна среда. Моята стратегия е фокусирана върху солидното присъствие на БНР и неговите програми в дигиталното пространство. Моето професионално развитие и знание в тази посока ще бъдат изключително положителна черта в мандата ми като генерален директор.
Той призна, че не познава процесите вътре в БНР в детайли и поиска кратко време със запознаването си с тях. Надявам се това запознаване да бъде кратко и да се превърне също в положителна черта.
Една от първите стъпки на новия генерален директор ще бъде да се запознае с хората в БНР и те с него, със стила му на управление, с визията му за развитието на радиото, за да се убедят в ползите от реализирането на концепцията му за радиото.
За мен основният фактор, фундаментът на една организация са хората. Финансите са движеща сила и гръбначният стълб на един организъм, но за мен хората са приоритет.
Той определи Регионалните програми на БНР за фундамента на общественото радиоразпръскаване в регионите. Според него тяхната роля не е само да бъдат информационен фактор в регионите, но те са също културни институции и са част от културния живот на тези общности. Както "Хоризонт", "Христо Ботев" и Радио "България" са приоритет за мен, така и 9-те РРС-та са приоритет.
Решаването на финансовите проблеми на Радио Пловдив и поставеното от работещите в него искане за преодоляване на финансовите дисбаланси ще бъдат сред първите задачи на новия генерален директор. Той заяви, че е запознат с протестната декларация на екипа на РРС - Пловдив и обявените символични протестни действия.
Let It Be e прекрасна песен, разбирам и повода, който води до честото излъчване на песента. Радио Пловдив, както и останалите Регионални станции, трябва да чувстват, че техният труд е уважаван и достойно заплатен. Така че, една от първите стъпки ще бъде преглед на финансовата документация, за да се видят финансовите ресурси, с които разполага БНР и какви стъпки ще се предприемат за решаването на проблема със заплащането.
В момента, в който стъпя официално, ще поискам разговор и среща с Радио Пловдив, за да видя какво е краткосрочното решение на тези тлеещи през годините проблеми. Решението няма да е частично, а и в другите региони.
За да реализира идеите си за развитие, модернизиране и привличане на младата аудитория, Андон Балтаков ще търси финансиране. БНР получава около 4 милиона лева капиталови разходи. Искам да видя как са разпределени тези инвестиции, като идеята ми е да приоритизирам капиталовите разходи и увелича приходите от търговската дейност в радиото.
Новият генерален директор обеща да бъде гарант за независимостта на БНР и свободното слово.
На достъпността и качеството на произвежданата в страната хранителна продукция бе посветена днес дискусия в столицата. Организаторът на дискусията Андрей Велчев от Сдружението за достъпна и качествена храна заяви в програма "Ден след ден" на Радио Пловдив, че резултатът от бойкота на големите търговски вериги е постигнат и гласът на българите е..
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна експертът по национална сигурност Йордан Божилов коментира възможния завършек на конфликта след обявената от САЩ позиция по него. Той коментира и евентуалното споразумение между САЩ и Русия. Според него това, на което залага администрацията на САЩ е постигането на някакви цели, които..
Владимир Иванов - председател на Държавната комисия по стокови борси и тържища, коментира в програма "Точно днес" бойкота срещу високите цени на хранителните стоки и доколко подобен ход може да повлияе на пазара както и предложените от правителството мерки за решаване на проблемите. Според него во момента се наблюдава устойчиво равновесие на цените..
Европа е в повратна точка, защото за пръви път от Втората световна война Европа и САЩ не са "непоклатими съюзници, неразривни и с една и съща позиция, за първи път Европа е предизвикана да търси решение не само за собствената си сигурност", коментира деректорът на Портал Европа Юлияна Николова. След срещата в Мюнхен и тази, организирана от Макрон в..
Бойкотът на цените на хранителните продукти в големите търговски вериги е крачка в посока уравновесяване на монопола, но това е закъснял процес. Това коментира производителят на зеленчуци Иван Кабуров от пазарджишкото село Мало Конаре, който зарежда и голяма хранителна верига с продукцията си. Добави, че понякога продукцията на родните..