Изложба на Аршак Нерсисян ще се открие в галерия „Сигна“.
Поради ситуацията с коронавируса, авторът няма да присътва, но експозицията ще се показва виртуално.
Определят Аршак Нерсисян като художник с непрекъснато променяща се стилистика, характерна с насеченост на мазките, с динамично редуване на светлината и сянката и с цветови съчетания в топъл южняшки колорит.
Роден е през 1952 г. в Армения. Възпитаник е на художествените академии в Ереван и Санкт Петербург. Специализира в Литва и Латвия. Известно време работи като художествен редактор в сп." Жените на Армения". Идва в България през 1994 г. и трайно остава тук от 1996 г.
Има редица самостоятелни изложби в страната ни. Взема участие в общите национални изложби, в много биеналета и пленери.
Добре познат е на публиката в Австрия, Черна гора, Унгария, Чехия, Германия и др.
Отзивите за изложбите му са възможно най-ласкавите. "Силната живопис на Аршак ме връща към едни от най-енергичните експериментатори на френската и руската живопис“, пише за него проф. Аксиния Джурова - Корените на неговото изкуство и естетика насочват към художниците от началото на ХХ-ти век, обединени в т.н. движение „Бубной Валет“, известни със своята чувствителност към колорита и композицията. Това е художник, когото не можеш да сбъркаш с други.
"...С картините му човек забравя несгодите на деня, защото в тях той не отстъпва от класическото призвание на изкуството да възвисява и по този начин да одухотворява живота.“
Поради новата ситуация в страната, няма да се прави традиционно откриване, а всеки може да посети изложбата от 11,30 до 19 ч. до 07-ми април включително.
Държавна опера Пловдив представя премиерата на танцовия спектакъл в две части „Пианото“ от Иржи Бубеничек. Той е вдъхновен от емблематичния филм със същото име на Джейн Кемпиън и е създаден за Кралския балет на Нова Зеландия. Филмът „Пианото“, отличен с 3 награди „Оскар“ и „Златна палма“ в Кан, завладя сърцата на зрителите по света..
Как стигнахме дотам, че изкуственият интелект се нареди сред най-добрите в два поредни конкурса за поезия? Накъде отива поезията и накъде отиваме ние без нея? Накъде отиват хората и творчеството?. Гости на "Срещите" - проф.Маргарита Младенова, Николай Генов и Георги Караманев.
„Гласът на Страдивариус“ – Красимира Стоянова и 300-годишната цигулка на Страдивариус на Светлин Русев ще звучат за първи път в Пловдив в концерт от Музикалния фестивал „Дни на музиката в Балабановата къща“ в Епископската базилика на Филипопол. Оперната прима Красимира Стоянова, известна с красотата и изяществото на своя тембър и младият..
Коледната изложба " Художниците на Гранит"! представя колекция с творби на художници от различни поколения свързани със село Гранит. Експозицията включва живопис, фотография и колаж на Антония Маринова-Crazy, Десислава Тодорова, Елена Христова,,Магдалина Топузова,Пенка Делчева,арх.Стойчо Добрев,Тоню Цанев,Чавдар Маринов, Тодорка Тодорова, Таньо..
Община Кричим спечели проект за обновяване на Народно читалище „Пробуда – 1912“. Проектът е за внедряване на мерки за енергийна ефективност и основен ремонт на сградата на стойност 5 598 200 лв. с ДДС. Финансирането е осигурено чрез споразумение между община Кричим и МРРБ. Избраният изпълнител трябва да извърши предвидените дейности в рамките..