По думите на д-р Пишмишева, в болницата в момента има още 3 пациенти, чието състояние е стабилно.
Надяваме се те да бъдат изписани другата седмица. Друг хоспитализиран от Пещера потвърден няма.
За изписаната пациентка от Пещера, която предстоя 10 дни в инфекциозното отделение, тя подчерта, че не е имала симптоми на дихателна недостатъчност.
Заболяването й протече като средно тежка форма, която не представлява проблем за лечение. Имаше двустранна пневмония. Сега тя е в добро състояние и с добри кръвни показатели. Има две отрицателни проби за коронавирус и я изписваме като клинично здрава с предписание да си остане 28 дни вкъщи.
Това с повтарянето на болестта не е изяснено още в световен мащаб. Такъв риск има. Вирусът се излъчва по-дълго време. Но бих препоръчала след две седмици да се вземе нова проба.
Социалната изолация е тежко нещо и за здравия, и за болния. Ние влизаме при болните с костюми, което и за нас е стряскащо, но условията са такива, за да се справим с един тежък проблем..
За лечението на излекуваната жена д-р Пишмишева уточни, че то е било с антимикробен препарат и симптоматични средства за кашлица, гърло, витамини, вливания, нищо по-специално.
Контролирахме някои показатели, по-специално бъбречни. Нямаше нищо особено в нейното лечение.
По темата за БЦЖ-ваксината д-р Пишмишева каза, че няма мнение, но подчерта, че колегите, които са се срещали с COVID 19, се доверяват на вече известната комбинация от лекарства..
Истината е обаче, че опитът ни не е толкова богат, но спазваме това, което те са прилагали.
Не може да бъде направена прогноза кога ще бъде ограничен вирусът, но от особена важност е социалната изолация, за да се ограничи предаването на заразата.
Трябва да внимаваме, за да не рухне здравната система, както видяхме, че стана в други страни.
На болните пожелавам да оздравеят, на здравите – да пазят себе си и хората около себе си и да уважават нас. Ние не сме си тръгнали, а се борим, за да опазим тях.
Надявам се, че и това ще мине. Искам хората не се плашат, а да спазват правилата. Страхът убива разума, а това няма да ни помогне.
Интервюто – от звуковия файл:
Община Раковски кандидаства тази година за държавно финансиране с проекти за над 10 милиона лева. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Павел Гуджеров, кмет на Раковски. „Не пропускаме да кандидатстваме по нито една програма, затова Община Раковски се развива толкова добре. Предстои да кандидастваме по Програмата за развитието на селските..
В навечерието на Световния ден за борба с рака, който се отбелязва на 4 февруари, КОЦ-Пловдив отбелязва ръст на преминалите пациенти през лечебното заведение през миналата година. „Броят им се е увеличил с около 700. Има и още една негативна тенденция, която забелязваме през последните години – увеличение на пациентите с онкологични..
Изборни правила на поправителен изпит. Какви трябва да са промените за да се избегнат съмненията за чесността на вота? Според председателя на Управителния съвет на Института за развитие на публичната среда Диана Ефтимова за последните десет години, откакто през 2014 година бе приет сегашният Изборен кодекс, в него са направени почти 80 предложения..
Иновативният за страната проект за дигитална SOS гривна за жителите на община Марица продължава да действа и през 2025 година, но с намалени параметри. Той ще се финансира от Министерството на труда и социалната политика. За изминалите две години гривни са ползвали 184 души, сега ще са само 67, защото бюджетът е орязан. Целта на кмета..
Компаниите в България успешно се адаптират към новия модел в автомобилната индустрията. Започват да произвеждат нови продукти. Освен това у нас се създава софтуера и самата конструкция на най-модерните електромотори и инвертори за тях. Това коментира Любомир Станиславов, който е изпълнителен директор на Автомотив клъстер България, във връзка с..