Мерките, които ОП „Чистота“ предприема за поддържане на хигиената в „Столипиново“, включва поставянето на допълнителни контейнери за строителен отпадък, които да могат да бъдат ползвани като контейнери за отпадъци за битови нужди. В тези квартали населението има малко по-особена култура, но въпреки всичко хората продължават да изхвърлят отпадъци извън контейнерите. Това заяви директорът на ОП „Чистота“ Николай Георгиев.
По думите му, причина за замърсяването са незаконното застрояване и липсващата инфраструктура, които пречат на достъпа за почистване.
Продължаваме обаче да водим разговори с населението заедно с районния кмет Иван Стоянов, набелязали сме мерки, провеждаме кампании, за да им обясним необходимостта от спазване на хигиена, да потърсим улеснение и за нас, и за тях, за да можем да ги обслужваме и да няма отпадъци извън контейнерите.
Георгиев уточни, че строителните контейнери тип „лодка“ са 12 , а популярните съдове за смет тип „бобър“ –около 200 – 300 бр. Подготвя се обществена поръчка за закупуване и поставяне и на нови контейнери в „Столипиново“.
В „Арман махала“ живущите са много по-малко и всеки ден успяваме да изчистим максимално всичко изхвърлено.
Обемът в „Столипиново“ обаче е много по-голям. Успяхме да изчистим една голяма част, до която имахме достъп. Но поради лошото време не успяхме да стигнем до блоковете 4003 и 4005 на „Соколите“. Успяхме да изчистим и ул. „Крайна“ и зелените подходи към р.Марица са затворени, за да няма достъп дотам.
По думите на Георгиев, веднага след приключване на зимното дежурство ОП „Чистота“ е увеличило техниката си с още един самосвал и с един контейнеровоз, за да бъдат елиминирани незаконните сметища.
В „Столипиново“ уличната мрежа се мие и по график 7 дни в седмицата. В целия град спирките се дезинфекцират и измиват също всеки ден.
Предоставили сме дезинфектант на администрацията на район „Източен“, за да може с тяхна помощ да се обработят с доброволци и жилищата, ,до които няма достъп.
Чуйте повече от звуковия файл:
От Експертия клуб по икономика и политика (ЕКИП) обявиха днес свое проучване, според което брутното богатство на българите надхвърлят 1 трилион лева. Тук са включени както парите на хората, така и недвижимите имоти. "Включени са най-различни активи, но без земята, инвестиционното злато и криптовалутите", уточни в предаването "Ден след ден"..
Българският туристически съюз работи по създаването на Национален туристически портал. Това ще е интернет платформа, която да улесни туристическите пътувания, както и по-лесното издирване на туристи в беда, разбираме от Васил Николов, който е член на Управителния съвет на БТС. "Това е една сериозна инфомационна система, включваща в себе си..
Митът, че с въвеждането не еврото цените в България ще се покачат драстично, е потвърждение на приципа, че нещо повторено 100 пъти хората започвата с него, каза в предаването "Точно днес" Богимил Николов от организацията "Активни потребители". Като аргумент за обратната той даде пример със страните, които са апрели еврото и в които с годините..
Румъния вече има избран нов президент. Независимият кандидат и кмет на Букурещ Никушор Дан победи с 53,6% от гласовете крайнодесния Джордже Симион, който получи 46,4%. Избирателната активност достигна близо 65 процента. Това е най-голямата избирателна активност на втори тур на президенстки избори и въобще през 21-ви век в Румъния. Изборът..
За да се изравнят заплатите на медицинските сестри в училищата и детските градини в Пловдив с тези в яслите, Община Пловдив трябва да осигури допълнителни 260 000 лева. Това заяви главният скертера на Община Пловдив Ангелина Топчиева по повод информацията от КТ „Подкрепа“, че стартират процедура по Закона за уреждане на колективните трудови..