Семинар "Децата и новите условия на пандемия" ще се проведе днес от 16 часа онлайн. В него петима експерти ще поставят акцент върху различни аспекти на въпроса как говорим за коронавируса с най-малките, живеещи в алтернативни грижи и как им помагаме да се справят с последствията от изолацията.
Ковид-19 отне голяма част от нашата домашна, работна и училищна рутина. Физическите мерки за изолация оказват влияние на децата, тийнейджърите и самите родители и грижещи се за тях хора – казват организаторите на семинара от Ноу-хау центъра за алтернативни грижи за деца, изследователска и консултантска организация в Нов български университет.
Неговият ръководител - докторът по социална работа Галина Маркова, преподавателката и излседовател в него д-р Антоанета Матеева и Радостина Антонова, супервизор по проект „Да изпълним (не)възможните мечти“ са част от лекторите в семинара. Към тях се включва психотерапевтът доц. Михаил Околийски, представител на офиса на Световната здравна организация в България. Пловдивското присъствие в екипа е на Недка Василева-Петрова, директор на Комплекса за социални услуги за деца и семейства в Пловдив.
В рамките на един астрономически час те ще търсят отговори на въпроси, които възникват в общността на социалните работници и помагащите специалисти напоследък. Сред тях са как да запазим спокойствие и да менажираме по-добре стреса, как създаваме условията на изграждането на нови модели за отношения между младите хора и възрастните около тях, по какъв начин социалните работници намират своята роля в транслирането на новите потребности на децата и семействата и съпровожда ли заразата на страха биологичната зараза и какви са последствията от нея за работата с групите и общностите?
Семинарът продължава поредицата дискусии от миналата година на Ноу-Хау центъра в Нов Български университет.
Две момчета на 14 и 16 години са приети в Спешното отделение на МБАЛ – Пазарджик само за ден след употреба на алкохол и енергийна напитка. От болницата уточняват, че 14-годишно момче от Пазарджик припаднало в училищен двор и било докарано в болницата с линейка на Спешна помощ, след като му е оказана първа помощ на място. Детето обяснило, че му..
Официално бе даден старт на строителството на пътя към Мулдавски манастир „Св. Петка“ над Асеновград. Участъкът е с дължина близо да километра, като се предвижда изграждане на втора лента на пътя, което ще позволи безпроблемно преминаване не само на леки коли, но и на атобуси и тежкотоварни автомобили. Пътят се строи с държавно финансиране на..
От началото на годината досега пловдивските криминалисти са иззели 9,5 килограма високорискови наркотични вещества. Сред тях са 5 килограма синтетични канабиноиди, 3 килограма марихуана, 900 грама амфетамин, както и кокаин и екстази, съобщиха от полицията. Конфискувани са и 361 вейпове със съдържание на хексахидроканабинол. При акциите са..
Делото срещу Рангел Бизюрев беше отложено за 14 март. Разпитана беше свидетелка, която в нощта на убийството се е видяла с Валентин Динков. Сияна Тинева разказа, че тогава тя се е видяла с Валентин, но той е бил спокоен и не е показал някакво притеснение. След разпита на момичето Бизюрев поиска думата и каза, че не се чувства добре..
Започва строителството на пътя към Мулдавския манастир „Света Петка“ край Асеновград. Дължината на пътната отсечка е около 3 километра – от главния път Асеновград – Кърджали до светата обител. Изграждането на пътя до манастира се чака от много години. От него са асфалтирани около 500 метра, но заради кариерата за инертни материали в близост..