В програма "Ден след ден" разговор с Елена Маджарова, председател на Обществения съвет за развитие на с. Црънча.
Елена Маджарова каза, че при разговори с хората те са щастливи, че гората на този етап е спасена. Някои от хората обаче не вярват, че това може да е истина, като допълват, че очакват на място и среща с народния представител Делян Пеевски.
"Ние сме благодарани на Делян Пеевски и ще го поканим в Црънча, ще му покажем точно къде е гората.", посочи Елена Маджарова.
"Ние искаме статута на земята да се върне в публична общинска собственост", посочи Маджарова. По думите й тази гора в годините назад винаги е била на селото. Има подписка на над 2000 жители на селото, като от ИК ще присъстват и на сесията в понеделник.
През 2017 година от публична статутът на гората се преобразува на частна общинска собстевеност за близо 400 декара.
За понеделник, 11 май, от 12:30 часа, е насрочено извънредното заседание на Общински съвет – Пазарджик, на което съветниците трябва да отменят взетото от 26 от тях решение на 29 април за стартиране на процедура за продажбата на 370-те декара гора над с. Црънча.
Припомняме, че кметът на Пазарджик Тодор Попов заяви, че гората над Црънча няма да се продава. Това ще стане с ново решение на ОбС, което ще се вземе на извънредно заседание и с него ще се отмени продажбата.
В общината е получено писмо от „Интръст“ с едноличен собственик депутата Делян Пеевски и управител Александър Георгиев. В него е било посочено, че гората над Црънча не бива да става заложник на общинския бюджет. Пеевски дарява на Общината 700 хил. лв., с 350 хил. лв. от които да се направи парк в Црънча, който да носи името „Св. Георги Победоносец“, защото жителите на селото са отстояли с достойнство позицията си да запазят гората. Останалите 350 хил. лв. трябвало да се ползват за издръжката на волейболния „Хебър“.
През 2025 година България отбелязва 1170 години от създаването на кирилицата. През изминалото хилядолетие кирилицата е претърпяла дълбоки трансформации — от ръкописните букви на монасите до дигиталните шрифтове на съвременността, тя е отразявала както културните, така и технологичните промени на българската действителност. Докато азбуката и..
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
Балната дреха трябва да отговаря на характера на абитуриента, да подчертае личността му. Това каза дизайнерът Иван Донев. Той добави още, че тенденции в официалните дрехи няма. Важно е да се подчертаят предимствата на фигурата. „Все повече младежи избират да не бъдат облечени във вечерни дрехи, а да посветят средствата за..
Само една изпитна работа в Пловдив и областта е анулирана , защото ученичка е използвала плеър, за да преписва от него. Не са явили само 28 зрелостници на втората матура. Иванка Киркова, началник на РУО-Пловдив съобщи, че изпитът по Информационни технологии е бил затруднен, поради технически сривове . На този изпит няма да останат..
"Приемането на християнството от българския княз Борис Първи е цивилизационен избор", посочи проф Христо Матанов, историк, медиавист и византолог. През тази година се честват 1160 години от покръстването на българите. "Той приема една религия, която е нова и отхвърля езичеството на славяни и прабългари. Не е лесно да се направи такъв избор...