Три пловдивски училища вируално отбелязват 11 май. На този ден честваме паметта на Светите братя Кирил и Методий. 11 май се чества като църковен празник на двамата братя, а 24 май се отбелязва като Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост.
Хуманитарната гимназия "Св. Св. Кирий и Методий" в Пловдив ще проведе онлайн празничната програма от 9 до 12 часа.
Точно в 9 часа ще прозвучи националният химн, а след това „Многая лета“ и „Върви, народе, възродени“, като учители и ученици ще „присъстват“ на тържеството пред устройствата си у дома.
Честването ще продължи в Гугъл класруум. Бивши възпитаници на училището и учители са подготвили филма „Традиции и приемственост”. Историческа викторина „170 години Хуманитарна гимназия” ще провери знанията на учениците за миналото. В споделено виртуално пространство ще има рецитал с творби на гимназисти и учители. В празничната програма е заложено представянето на два сборника – от кръгла маса “Хуманитарният дух – в лабиринтите на съвременния свят“ и с ученическо творчество „Вселени 2“, реализиран в след конкурса „Моето вдъхновение“ – част от културния афиш на „Нощ/Пловдив”. До цялата програма между 9 и 12 часа ще има достъп само училищната общност.
Средното училище "Свети Свети Кирил и Методий" също ще отбележи партронния празник с концерт "Чудният свят на моето училище".
„Екоучилище на щастието“ ще Ви представи работата на учениците от Професия „Танцьор“, със специалност „Български танци“ и учениците от профил „Изкуства“, ще Ви направим съпричастни към радостта от пеене и танц, вълшебното създаване на красота, което възпитаниците на нашето екоучилище, владеещи свободно облачните технологии, са способни да предадат. Богати сме с прекрасните ни творци от професия „Дизайнер“, специалност „Рекламна графика“ и малките ученици от Монтесори класна стая", пишат от ръководството за празника.
Основно училище "Кочо Честеменски" в район "Централен" отбелязва днес 79 години от своето основаване. Учителите са направили филм за постиженията на учениците и днес той ще бъде излъчен за всички в онлайн класните стаи.
Община Кричим спечели проект за обновяване на Народно читалище „Пробуда – 1912“. Проектът е за внедряване на мерки за енергийна ефективност и основен ремонт на сградата на стойност 5 598 200 лв. с ДДС. Финансирането е осигурено чрез споразумение между община Кричим и МРРБ. Избраният изпълнител трябва да извърши предвидените дейности в рамките..
Среща под надслов "Книга без автограф" ще се проведе тази вечер от 18 часа, в читалище "Алеко Константинов" – Пловдив. На събитието ще бъде представена съвместната стихосбирка на Стефка Тотева и Яна Дековска и ще присъстват автори и приятели на Литературен кръг "Метафора“. В памет на дъщеря й, нашата колежка от Радио Пловдив Стефка..
Мария Астаджова е българска художничка, родена в Стара Загора, която живее в Канада повече от трийсет години. Завършила е НУПИД "Акад. Дечко Узунов" в Казанлък и НХА в София. Имала е самостоятелни изложби в Монреал, Отава, България и е участвала в множество групови изложби в Канада и Америка. С изложбата „Деконструкция на чувствата“, тя..
Писателят Красимир Димовски представя новата си книга „Тезеят в своя лабиринт“ в Bee Bop Café. Романът излезе с печата на ИК „Хермес“. След три десетилетия мълчание Димовски издаде преди три години книгата с 13 невръстни разказа „Момичето, което предсказваше миналото“, а година по-късно – „Ловецът на русалки“ – три новели за..
Галерия „Аспект“ представя четвъртата самостоятелна изложба на Ваня Итинова „Градът разказва“. След нейната първа изява преди 3 години съвместно с Натали Итинов, авторката се превърна в един от основните художници на галерията и традиционно в края на годината представя новите си картини. В експозицията са представени 21 живописни платна,..