Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ден след ден" по осевата линия след извънредното положение

Снимка: Екатерина Костова, Радио Пловдив

Точно преди два месеца България заживя в извънредно положение. Денят за въвеждането му беше петък, 13-ти. 

Два месеца по-късно пак на 13-ти, но в сряда, очакваният му край какво начало поставя? На този въпрос в следващите два часа ще търсим отговор с темите, които подготвихме с колегите от екип Информация. Ето и тях:

Каква самооценка си дава местната власт в Пловдив – от равносметката на общинският кризисен щаб в Пловдив репортаж очаквайте от Веселина Пеева.

Пазарджик – областта, която се нареди сред тези с най-много заразени от ковид 19  медици – ще е във фокуса на репортажа на Антоанета Петричанска от областния кризисен щаб.

В първия час на предаването ще чуем и политолога Любомир Стефанов с коментар за политическото поведение, послания и провокации по време на извънредното положение.

След 16 часа ще разговарям с директора на Комплексния онкологичен център д-р Парашкев Цветков за мерките в лечебното заведение, след като бяха потвърдени 2 случая на заразени медици с ковид 19 там.

Полезна ли е мярката за намаляване на ДДС за ресторантите и развлекателните заведения или отваря ли кутията на Пандора – разговорът по темата в ефир ще със собствениците на малки хотели и ресторант в Пловдив Тони Симидчиева и Христо Гюлев.

След извънредния Великден с призив да се почете у дома и без традиционното многохилядно шествие от Бачковския манастир с чудотворната икона на Сета Богородица, реабилитира ли днешното християнско Преполовение масовото празнуване? Разказът ще е на кореспондентката ни от Асеновград Емилия Куюмджиева.

Очаквайте ни от 15 часа и останете с нас до 17!


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

На 7 февруари "Точно днес"

За цените, бойкота, мерките и контрола ще си говорим в първите часове на петъка. И за парите в хазната в опит да се  отговори на изисквания, желания и реалност.  Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от БВП, без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи..

обновено на 06.02.25 в 16:42

"Ден след ден" на 6 февруари

Контрол върху цените на най-потребяваните стоки е сред най-дискутираните теми напоследък. След потребителския бойкот в Хърватия, разпространил се и в други съседни балкански страни, у нас също се подготвя такава протестна акция. От своя страна политици, както и президентът, също излязоха с предложения по темата. Защо се прави това и каква би била..

обновено на 06.02.25 в 14:37

Щастие и безопасност във "Вход свободен"

В поредния февруарски епизод на "Уроци по щастие", разговаряме с психолог Петя Георгиева за предизвикателствата в отношенията.  Споделяме подробности и за предстоящо събитие насочващо вниманието ни към проблемите на пътя. Идеята на  "SAFER Behind the wheel" е да ограничи инцидентите, предизвикани от невнимателно, агресивно, неадекватно шофиране и..

публикувано на 06.02.25 в 09:30

"Точно днес" за задачите и неизвестните

Четвъртък утро на 6 февруари по темите:  възможен ли е ДЗИ по математика, вейпове и тинейджърската мода, боевете между депутатите в НС и красноречието им с неясни мотиви. Нашите събеседници са Жюстин Томс от УС на асоциация "Родители",  д-р Пламена Стоименова от катедра "Патологична физиология" на Медицински университет - Пловдив,   Страхил..

публикувано на 05.02.25 в 16:17

Ботокс и бойкот в "Ден след ден"

Ботокс е една от най-използваните в последните дни дума.  А и първата тема в следобедната програма е свързана с нея. Какви са рисковете от изполването на ботулиновия токсин, къде може и къде не може да се поставя, ще има ли ефект от проверките, разпоредени от здравното министерството? Определя ли цената качеството за сметка на последствията? Въпросите в..

публикувано на 05.02.25 в 14:59