„Логиката да махнем трима министри, за да потвърдим, че те нямат нищо общо с ДПС, е някаква логика, която лично аз не разбирам, въпреки че съм завършил математика. Ако те нямат нищо общо, защо тогава ги махаме, а ако ги махаме, тогава значи имат нещо общо и защо тогава казват, че нямат нищо общо? Изобщо живеем в последните дни в някаква толкова сбъркана паралелна реалност, сякаш сме в огледален свят, който връща непрекъснато различни отражения и ние не знаем кое отражение какво ни казва“. Това коментира пред радио Пловдив политическият пиар Любомир Аламанов.
По думите му, протестът иска нещо просто – да живеем в нормална държава. Не се вглежда в ходовете на конкретни институции, но иска нормална работа на институциите, да няма нагласени обществени поръчки, хората да не бягат в чужбина и т.н.
А темата за това, коя институция как интерпретира ситуацията и опитва да се оправдае и да спечели време, е „дълга и тъжна тема“.
Като цяло е мината една граница отвъд която кората не ги интересува нищо.
„Сякаш всички малки проблеми, които не са били решавани през последните 10 години – липса на икономически и здравни реформи, тежка администрация и т.н, сякаш са били затворени в някакъв балон с демонстрация на показност и самочувствие. Малките неща спукаха този балон на всичко от последните години и енергията на неудовлетвореността избликна навън. Този балон няма как да бъде залепен“, заяви Аламанов.
Според Аламанов, хората искат тотална смяна на всичко. Новите стари лица - Манолова, Трифонов, Цветанов, нямат никакъв електорален шанс.
По думите му, нормалните хора са се уплашили и не искат да се занимават с политика. Така че няма алтернатива, тя е смачкана в зародиш. Процесът, който е започнал обаче ще стигне дотам, докъде хората поискат. И това е хубавото на такъв тип процеси,"че ние си мислим едно, а то се случва това, което хората искат. Стискаме палци, защото така и така сме в тежка ситуация и поне да се получат максимално много промени. Нека народът да е много мъдър и да няма насилие, защото проявата на насилие е ужасна“.
Повече чуйте от интервюто – звуковия файл:
През 2025 година България отбелязва 1170 години от създаването на кирилицата. През изминалото хилядолетие кирилицата е претърпяла дълбоки трансформации — от ръкописните букви на монасите до дигиталните шрифтове на съвременността, тя е отразявала както културните, така и технологичните промени на българската действителност. Докато азбуката и..
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
Балната дреха трябва да отговаря на характера на абитуриента, да подчертае личността му. Това каза дизайнерът Иван Донев. Той добави още, че тенденции в официалните дрехи няма. Важно е да се подчертаят предимствата на фигурата. „Все повече младежи избират да не бъдат облечени във вечерни дрехи, а да посветят средствата за..
Само една изпитна работа в Пловдив и областта е анулирана , защото ученичка е използвала плеър, за да преписва от него. Не са явили само 28 зрелостници на втората матура. Иванка Киркова, началник на РУО-Пловдив съобщи, че изпитът по Информационни технологии е бил затруднен, поради технически сривове . На този изпит няма да останат..
"Приемането на християнството от българския княз Борис Първи е цивилизационен избор", посочи проф Христо Матанов, историк, медиавист и византолог. През тази година се честват 1160 години от покръстването на българите. "Той приема една религия, която е нова и отхвърля езичеството на славяни и прабългари. Не е лесно да се направи такъв избор...