По отношение на втърдяването на протестите, със заявените блокади, Манол Пейков коментира, че подкрепя това втърдяване, но подчерта, че не трябва да има насилие. „Трябва да се прави мирно, има граници, които не трябва да бъдат преминати“, а блокирането той определи като“ символичен жест и възможност да се покаже българския гняв,“ и добави, че протестите се показват обективно само от две -три медии, а „ как да те разберат хората, като не те показват- защото хората се информират предимно от телевизиите и радиата. Хората казват „толкова ни лъгаха и тия с какво са по-различни“, но как да те разпознаят, като нямаш достъп до медиите“.
„А ако тези, които дойдат, пак започнат и са в същите схеми, отново ще излезем на улицата.Протестите няма как да бъдат единни, нито в действия, нито в намерения, но това не може да се избегне, присламчиха се някои политически формации, но не трябва да спираме, защото демокрацията е дългосрочен процес, битката се води на няколко фронта. Ще протестираме, докато трябва“.
Пейков каза още, че мерките, които правителството взима с отпускането на 2 милиарда за коронавируса са навременни, необходими, защото ситуацията в страната е тежка и сериозна, но според него, това не е правителството, което трябва да осъществи тези мерки. „Защото хората протестират точно срещу тези хора и корупцията им. Мерките са правилни, но не това е правителството, което трябва да ги реализира“.
За протестите в Пловдив, Пейков каза, че вижда в тях енергия и Пловдив доказва, че е модерен, мислещ град, а за липсата на протести и хора в малките населени места, обяснението е в страха от местния феодал. „Трябва да се мерим по-големите протести“.
Цялото интервю с Манол Пейков е в звуковия файл.
"И я превърнаха в пустиня. И нарекоха това мир." С този цитат от Тукидит п олитологът от Софийския университет проф. Татяна Дронзина коментира пред Радио Пловдив преговорите между САЩ и Русия за примирие в Украйна. Тя изрази притеснение, че до този момент Украйна не получава гаранции за сигурност отникъде. Това е една търгашеска..
"По-трудната задача при въвеждането на еврото вероятно ще е да убедим българските граждани, че това е това е по-добрият избор за тях самите, отколкото управляващите да убедят отговорните за членството европейски институции", смята икономистът Георги Стоев. Наскоро той обяви в профила си във Фейсбук готовост да отговаря на въпроси на интересуващи се за..
Въпреки грозните сцени от протеста на „Възраждане“ в събота нормалността в страната ни се завръща. Това коментира политическият анализатор и журналист Иван Тропанкев. Аргументира се с това, че имаме работещо правителство с опозиция, на прага сме на приемането на бюджет 2025, както и на влизането ни в еврозоната. „Докладът за членството..
Община Пловдив ще защитава обществения интерес при финализиране на електронната система в градския транспорт. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив Ерол Садъков, заместник-кмет на Пловдив с ресор транспорт. Той обясни, че в момента се водят преговори с фирма „Тикси“ за сумата, която трябва да се даде допълнително за..
Смешна е историята дали е вярно, че България е изпълнила критериите и може да влезе в евозоната от 01.01.2026 г., защото става въпрос кога точно се закръгля при изчисляването на критерия. Това заяви в предаването "Точно днес" макроикономистът Георги Ганев . "Когато се опитваш да вкараш аналогова действителност в дигитални цифрови критерии, понякога..