Ина Иванова е родена в Димитровград, но живее в Пловдив, където е завършила Българска филология. Публикувала е в сп. „Родна реч“, сп. „Глоси“ и в. „Литературен вестник“, както и в сборниците „Друга вода“ и „6+“. Автор е на сборниците с разкази „Право на избор и други проклетии“, „Името на неделята“, „Летящ акордеон“, романа „Кар Танеси“ и на стихосбирките „малки букви“ и „Криле от папиемаше“. Има награди от конкурсите „Веселин Ханчев“, „Вестник Пловдивски университет“, „Моите нови пет стихотворения“, „Яворови дни“ - Поморие, „Южна пролет“ - Хасково. Става първия носител на Голямата награда на Националния конкурс за сборник с разкази „Минко Неволин“.
Разбира се, след интелекуалното общуване ще ни сполети и поредния ни смехо-маратон! Този път той ще бъде с гласовото съдействие на Албена Пейкова и Любомил Лазаров.
„Алтер его“ се излъчва премиерно в събота след новините в 15 ч.
Първото повторение е в неделя от 6.00 ч. сутринта.
Второто повторение е в понеделник след новините в 20.00 ч.
„Алтер его” – защото сме умни, интелигентни и... скромни!
Автор и водещ: Петър Краевски
Интервю с Божана Апостолова ще излъчим в "Алтер его" тази седмица. Разговорът е по повод 24-ти май - празникът на славянската писменост и култура. Ще звучат някои от най-емблематичните стихове на голямата българска поетеса. Това е първата част от разговора с Петър Краевски, втората част очаквайте седмица по-късно. Божана Апостолова е основател на..
В утрото на 24 май "Срещи"- те припомнят, че датата 24 май е преклонение пред словото, сътворението на буквите, вярата в духовното, в ъзскресение на общността. Но и питат и как така от хора, зазиждали ръкописи в темелите на църквите за здравина някога, днес стигнахме до свят от желязо? Стари омрази са влезли в съюз с новите технологии?!..
„Слънцето сред малките звезди” – с този израз на флорентинеца Данте” наричат във Венеция своя велик художник Тициан. Казват му също „божественият”. Той преживява цял ренесансов век, вижда всичко, но времето не му стига и да нарисува всичко. Да, жаждата на Тициан за рисуване е огромна – както и жаждата му за живот. Той неслучайно е смятан за..
Тази година се навършват 1170 години от създаването на глаголицата – първата славянска азбука, дело на светите братя Кирил и Методий. По този повод 2025 г. е обявена за Година на глаголицата, отбелязвайки значимостта на това културно постижение за славянския свят и европейската цивилизация. Нашите книжовни хранилища за съжаление не притежават..
Днес в парка на Аграрния университет – Пловдив ще бъде отбелязан 24 май – Денят на българската просвета и култура и на славянската писменост; Надсловът на празника е „Аграрен университет – Букет от националности; Очарованието на растенията.“ През настоящата година вузът съчетава празника на българската книжовност с вече традиционната..