С много емоции, доза тревога и неизвестни,прелистихме календара на 15 септември.
Денят, който събира във фокус вълненията не само на учениците, на учителите и родителите, но и на цялото общество, остава онази безценна територия за мечти и надежди за по-добро бъдеще, която всички помним през целия си живот и искаме да опазим и много лично завинаги.
Макар и различна, новата 2020-2021 учебна година ни отвежда към храмовете на знанието – българските училища, в които младите хора на България ще възпитават умения, знания и характери. А цялото общество има дълг към тях, като помага те да успяват и да работи за преодоляване на трудностите.
Живка Танчева ще посрещне първолаците в пловдивското училище „Христо Ботев“ минути преди 9 ч, за да им пожелаем заедно успех на територията на знанието и приятелствата.
Със специален концерт на Античния театър откриват и академичната година в АМТИИ-Пловдив, която отчита и най-успешната кандидатстудентска кампания, въпреки че тя се проведе в усложнените условия на пандемия. Събеседник – рекорът на Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство проф. д-р Тони Шекерджиева – Новак.
В динамичния календар на лятото антиправителствените протести не стихват, провеждат се избори за партийни водачи, дискутират се предстоящите избори и технологията им, силно разделеното общество дава заявки за необходимостта от промени. На какво учим децата си и как и на какво възпитава подрастващите обществената среда – по темата е разговорът с писателя Румен Леонидов.
Защо от синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ написаха отворено писмо на старта на новата учебна година по редица спорни въпроси свързани с обучението и поискаха, ако родителят не дойде до един час в училище, за да вземе болното си дете, да бъде глобяван с 1000 лв. Коментарът е на председателя на синдикат „Образование“ Юлиян Петров.
За благотворителната инициатива, подета от пловдивската поетеса Елена Диварова с цел превръщането на старо българско училище в сръбското село Грознатовци в културен център с първата читателска сбирка на български език – интервю на Екатерина Костова.
А първите минути на утрото ще останем и във вторник в компанията на най-успешния български състезател по гребане кану Николай Бухалов. Той е гост в руриката „Добро утро, ден“ тази седмица.
В утрото на 6-ти ноември ще говорим за политика – не само на българската сцена, но и на светованта. Как изборите в САЩ ще повлияят на международната политика и икономика? Това са само част от въпросите, на които ще търсим отговор, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Ще се промени ли светът след вота в САЩ? Психиатърът, писател и..
За ограниченията, липсите и недостига говорим в следобедната програма на Радио Пловдив "Ден след ден" на 5 ноември. Възможно ли е да се предприемат спешни действия заради ограничените обеми на язовирите в страната? Такъв призив отправиха днес от екоминистерството към Министерството на земеделието и храните и клоновете на "Напоистелни системи" в страната..
Темата ни е изобразително изкуство. Говорим за две изложби, този вторник. На 12-и ноември, от 18:00 часа, в галерия „PIESA“ ще се открие изложбата "Вибрации", на Диана Папазова. Днес 5-и ноември, от 18.00 часа, в културен център „Елизиум“ се открива друга любопитна изложба, тази на Тодор Генчев, „Богат дух“. Очаквайте и рубриките ни..
Ноември започва ударно с идеята да касираме вота, който проведохме на 27 октомври. Кампанията срещу изборите се разраства, видеонаблюдението също се дебне прецизно, честността на изборния процес е под прицел, остава политиците да са консолидират - гласуват бюджета, заделят 200 млн. лева и отиваме на осми и девети избори. Говорим по темата с д-р Теодор..
Все повече партии и организации заявяват, че искат касиране на извънредните парламентарни избори на 27 октомври заради съмнения в изборния процес. Налице е и първото внесено искане за касиране от сдружение „БОЕЦ“. Темата ще коментираме с политолога и изборен експерт Даниел Стефанов и с конституционалиста д-р Орлин Колев . Защо..