Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Радио Пловдив „Ден след ден“

Три месеца продължават антиправителствените протести у нас.

От вчера официално и Комисията по граждански свободи в Европарламента подкрепи недоволството на българите. В Брюксел се безпокоят от дълбоките и системни слабости в правовата държава.

Също вчера - три месеца след началото, интелектуалците у нас подкрепиха прoтecтите cрeщу прaвитeлcтвoтo. В oтвoрeнo пиcмo 123-ма писатели, журналисти, актьори, режисьори и учени поискаха оставките на прeмиeрa, глaвния прoкурoр, председателя на Народното събрание и гeнeрaлния дирeктoр нa БНТ.

За модела на управление, гражданското общество, действието и бездействието на духовните стожери – разговорът ще е с философа проф. Георги Каприев, преподавател в Софийския университет, един от подписалите се в писмото интелектуалци.

Продънена ли е вече държавната хазна? Откъде ще дойдат парите, които Кабинетът „Борисов 3“ обещава и раздава като за последно? При дефицит между 1,2 и 3,8 млрд. лв вече имаме и заем от 5 млрд.лв. Какви и колко сериозни са рисковете ще коментираме с финансиста Николай Василев, бивши министър на икономиката.

От Пловдив:

Работеща бариера ограничава от днес достъпа до общината и Главната улица. Бариерата на ул. „Дондуков“ вече е активна, въпреки недоволството на гражданите и заповедта на областния управител за премахването й. Паолина Комсалова работи по горещата за пловдивчани тема.

Иванка Петкова проследява днешната работна среща на кмета Здравко Димитров с лидерите на политическите групи в Общинския съвет. Инфраструктурните проекти и парите, с които те ще се изграждат, са били основна тема на срещата, неогласена предварително за журналисти.

Каква финансова подкрепа от държавата ще получат малките и средните превозвачи?  Живка Танчева говори с превозвачи от региона за обещаното от министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията Росен Желязков.

Празнично за Радио Пловдив:

„Очите и ушите на хората по места“, така ни нарече генералният директор на БНР Андон Балтаков.

Радио Пловдив допълва: Работим да сме моралният коректив на тези хора. И сме убедени, че в 21-ви век радиото не умира, то еволюира.

Изненада от екипа ще поднесе Димитър Владимиров.

Бъдете с нас „Ден след ден“!






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" по финансовите и екотеми

Точно днес на 26 февруари за въздуха, който се налага да дишаме в Пловдив, за бюджета на държавата говорим в програмата до 09:30 часа. Със заместник-председателя на общинския съвет Добромира Костова от ПП-ДБ ще коментираме мерките за справяне с проблема на мръсния въздух в Пловдив. По закон среднодневната норма не трябва да превишава 50..

публикувано на 25.02.25 в 16:16

Все по- близо до ... "Ден след ден"

На една ръка разстояние от еврото и от примирие за Украйна  –  така ще звучат два от разговорите в предаването „Ден след ден“ на 25-ти февруари. България е изпратила искане за конвергентнни доклади до ЕК и ЕЦБ за готовността на страната да приеме еврото от началото на следващата година. Техният отговор се очаква през юни. А ще стигнат ли..

публикувано на 25.02.25 в 14:41

Цветно с „Вход свободен“

В очакване на Баба Марта... Няколко пловдивски читалища ще зарадват пловдивчани с истински празник на мартениците, на 1-и март, събота. Петя Маринова, секретар на читалище „Проф. Кирил Дженев-2018“ в Пловдив, разказва за инициативата. Ивайла Тодорова открива своята изложба „Палитрата на безкрайността“, в Elysium Plovdiv, отново на първи..

обновено на 25.02.25 в 09:37

Политически и социални измерения „Точно днес“

Политика като театър, политика като реалност. Нивото, което показват част от политиците в България не е лицеприятно. В същото време – точно те са изпратени в НС за да решават съдбата на страната. За всичко това ще говорим в 25-то утро на февруари, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Ще стане ли България част от еврозоната от 1..

публикувано на 24.02.25 в 16:49

Между напрежението и мира в "Ден след ден"

Между напрежението и мира се движим в следобедната програма на 24 февруари. Как можем да тълкуваме вандалските прояви при протеста на "Възраждане" в София и щурмът в столицата и очакваното в следващите дни продължение на подобни изблици на агресия?  Можем ли  три години по-късно все по-често да повтаряме думата мир , вместо война щом отправим поглед към..

публикувано на 24.02.25 в 15:01