Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Да подадем ръка на Георги в борбата за живот

За четвърти път младият Георги се сблъсква с диагнозата рак и за четвърти път влиза в болница с опасност за живота, а е само на 20 години. Дарете пари за Георги тук!

Ето и историята на Георги, разказана от неговите родители!

Всичко започна, когато той беше едва 4-годишен, а днес борбата е по-жестока от всякога и Георги се нуждае от спешно и скъпоструващо лечение в чужбина!

В навечерието на Нова година през 2004-та, след прекарана вирусна инфекция и последвала варицела в детската градина, Георги бе диагностициран с остра лимфобластна левкемия. Последва пълен двегодишен курс с химиотерапия, след който животът ни през следващите 5 години почти се бе върнал към нормалния си ритъм. И така до септември 2009 година. Тогава, след преглед на хематолог констатираха, че Георги има увеличен тестис (изолиран тестикуларен рецидив) и последваха нови два курса на химиотерапия. Имаше много странични ефекти от лечението, дори разви фарингит. Всички изследвания впоследствие показаха, че костният му мозък е чист и спряхме химиотерапията, но продължихме с алтернативно лечение. Именно то му осигури най-дългия период на ремисия от болестта – цели 7 години.

За съжаление, борбата за живота му не приключи дотам!

През май 2016 година Георги постъпи във ВМИ - Пловдив (детска клиника) с подути, зачервени и болезнени стави (казаха, че е детски артрит). Приложиха лечение с антибиотици в продължение на 20 дни, в процеса на което детето направи плеврален излив. На 01.06.2016 година му бе направена торакотомия и го диагностицираха с вторичен малигном (неходжкинов лимфом). Проведен му бе пълен курс (2 години) химиотерапия. През това време ние опитвахме какви ли не начини и контакти, за да заминем за лечение в чужбина, но безуспешно.

Няма думи, с които да опиша през какво сме преминали досега, но знам единствено, че ще продължим да правим всичко по силите си, за да може Георги да живее!

Две години след спиране на химиотерапията, през август 2020, всичко започна наново със зачервено гърло и подуване на челюстта, което първоначално свързахме с проблемни мъдреци. Впоследствие диагнозата бе поставена без взети проби от костен мозък (във ВМИ взимат тези проби без упойка от гръдната кост – нещо, което ние категорично отказахме).

Препаратите във ВМИ са неефективни (развита е резистентност) и няма да доведат до ремисия.

След 3 рецидива на рака, днес Георги се бори с най-коварния – миелоидна левкемия, и времето му изтича!

По думи на докторите във ВМИ, състоянието му е животозастрашаващо и ще се влоши критично до месец.

Затова решихме да потърсим надежда за спасение в турската болница Medical Park Gaziosmanpaşa. Подадохме документи и получихме оферта за изследвания и трансплантация на костен мозък, струваща 110,000 евро. Лекарите там са готови да ни приемат веднага щом успеем да съберем необходимите средства.

Това е единственият шанс на Георги да живее, молим ви да му го дарите!

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Любомир Стефанов

Вотът на недоверие е репетиция за "Възраждане" да се преброят

Може ли да се окажем в поредната режисирана политическа криза преди приемането ни в еврозоната?  Според политолога Любомир Стефанов това, което  което ще се случи по време на вота на недоверие, отново ще бъде облечено под формата на аргументи, а по същество ще бъде голословен популизъм.  "Съдейки по капацитета на народните представители, които..

публикувано на 02.07.25 в 10:24

Кръвният център получи дарение от "Аз Вярвам и Помагам"

Регионалният център по трансфузионна хематология в Пловдив получи дарение Мобилен пункт за кръводаряване от кампанията „Аз Вярвам и Помагам“. Новото превозно средство е напълно оборудвано с модерна апаратура, позволяваща провеждането на кръводарителски акции при пълна автономност – навсякъде и по всяко време.  Директорът на кръвния център д-р..

обновено на 02.07.25 в 08:50

Литературна катедра в ПУ чества 30-годишнина

Единствената в България катедра по история на литературата и сравнително литературознание към Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" чества 30 години от основаването си с международна конференция.  Надсловът на форума е „1001 нощ“ по идея на създателката на катедрата професор Клео Протохристова. Според нея знаменитият сборник с..

обновено на 02.07.25 в 08:50

В Пловдив през юли 1916 година са измерени рекордните 45,2°

Горещо ще бъде времето и тази година през юли съобщи в програма "Точно днес"  Мариана Попова, синоптик в Нацианалния институт по метеорология и хидрология. Според месечната прогноза очкваните горещини са за над 40 градуса. Обичайно за месеца тръгваме с горещо време. Така ще бъде и през повечето дни от месеца. Температурите са доста високи...

обновено на 01.07.25 в 11:29

ПГВАД “Христо Ботев” - училище със 118 годишна история

Професионалната гимназия по вътрешна архитектура и дървообработване „Христо Ботев“ - гр.Пловдив има водеща роля в професионалното обучение, успешно внедрява дуалната система на обучение и получава международно признание, като съчетава умело занаята и творчеството, съхранява традицията и приема новостите. Основните приоритети на училището са..

публикувано на 01.07.25 в 11:05