Ковид афишът на световната пандемия оцвети в червено почти цялата страна. Анотациите, които всеки следващ ден оставя в бележника на времето, очертават рамката на една трудна година, в която въпросите, които си задаваме на всякакви нива, ще бъдат дълго много повече от отговорите.
Сбъдва ли се прогнозата, че ще ни се наложи да живеем дълго с новия вирус и успя ли времето от началото на заразата да добави онази допълнителна доза познание и оптимизъм за надеждата ни медицинската наука и хората в бяло да се справят с кризата. И още за антиковид мерките за ограничаване темповете и размерите на заразата и общата воля тя да бъде овладяна – микробиологът д.м.н проф. Енчо Савов.
Всички болници в Пловдивска област, без тези за рехабилитация и продължително лечение, могат да лекуват по-леките форми на коронавирусна инфекция, след като Ковид-отделения бяха открити и в общинските болници в Раковски и Първомай. За капацитета и ресурса, с който разполагат те – управителите на двете здравни заведения д-р Иван Томбашки и д-р Румяна Бойлова.
Асоциацията на езиковите центрове в България излезе с отворено писмо към министъра на здравеопазването, в което изразява несъгласието на гилдията да се забраняват „присъствените занятия в езиковите и образователни центрове, организирани от частни лица“ и подозират специално отношение към неформалното образование. Аргументите за това чуйте от председателя на АЕЦБ Ваня Иванова.
И цветове на радостта съдържа утрото в ефира на програма „Точно днес“. Те са в багрите за изложбата „Пловдивски следобеди“ на Мария Райчева в галерия „Аспект“.
А звуците на китарата, с която известният български музикант и лидер на емблематичната за Пловдив джазова формация „Бели, зелени и червени“ Веселин Койчев, ще огласи сцената на Кукления театър послучай неговия 60-годишен юбилей с концерт под надслов „Майстори на китарата“ в истинско звездно присъствие – чуйте от музиканта Веселин Койчев във времето за култура след 9 ч.
Гост в рубриката „Добро утро, ден“ тази седмица е художникът Атанас Хранов.
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...