Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Какво не е това, което изглежда "Точно днес" ?

| обновено на 01.11.20 в 17:18

Ковид 19 и ние. Докъде стигна хаосът  и неяснотите в здравната система . Коментар на д-р Стойчо Кацаров председател на на Център за защита правата в здравеопазването, бивш зам.министър на здравеопазването и депутат.
Вирусът, властта, хората. Разговор с политолога и социолог в Института за изследване на обществата и знанието Петър Чолаков
Президентските избори в Съединените щати и последствията в света и България. Интервю с геополитика проф. Марин Русев.
Още от деня:
Директорът на Природонаучния музей  в Пловдив д-р Огнян Тодоров представя  гостуващ мравуняк  от Северна Африка и Южна Европа - с  организация от царица, работнички, войници и мъжки. А 13 - годишният младши стажант  в музея Огнян Костов разказва  за своите мравуняци, които отглежда в къщи. 
След 16 години в САЩ, пловдивският скулуптор Борис Сариков открива изложба "Завръщане" в Етнографския музей. За тракийската торевтика, политиката и изкуството с него разговаря Нели Бистрашка.
В "Добро утро, ден!" започва срещата с художника Костадин Отонов. 
"Точно днес". Понеделник 2 ноември. От 6 до 9.30


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Алтер его" - разговор с Божана Апостолова

Интервю с Божана Апостолова ще излъчим в "Алтер его" тази седмица. Разговорът е по повод 24-ти май - празникът на славянската писменост и култура. Ще звучат някои от най-емблематичните стихове на голямата българска поетеса. Това е първата част от разговора с Петър Краевски, втората част очаквайте седмица по-късно. Божана Апостолова е основател на..

обновено на 24.05.25 в 11:02

Проф. Ивайло Старибратов в "Добро утро, ден!"

Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно.  С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател.  Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..

обновено на 23.05.25 в 16:54

С ухание на цветя и в очакване на празника „Ден след ден“

В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..

публикувано на 23.05.25 в 14:41
Снимката е илюстративна

“Вход свободен” в емоциитe на май

Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..

публикувано на 23.05.25 в 09:05

Цветно и предпразнично "Точно днес" на 23 май

В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини,  изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..

обновено на 22.05.25 в 16:57