Освен онлайн обучението в училищата, личните лекари преценяват по телефона здръвословното състояние на пациентите си. Фармацевтите изпълняват телефонни рецепти. Джипитата не приемат обвиненията, че не си вършат работата ефективно. Как се справят? Какво отговарят за електронните направления за PCR тестове. Кога ще бъдем тествани с антигенен тест? Вярно ли е, че у нас пациент с положителен антигенен тест не подлежи на карантина? След това прави ли се задължителен PCR тест? Защо всички възможни телефони дават заето, ако човек има здравословен проблем? Къде се къса връзкта? Много са въпросите, които се натрупаха по време на пандемията, много са и личните съдби. Лекарите също са хора.Търсим отговор поне на част от въпросите. Очаквайте разговора с д-р Николай Брънзалов, зам. председател на Български лекарски съюз.
Каква е ситуацията в българското училище в Братислава? Как учат учениците, какви са мерките за сигурност? Как протече акцията с антигенните тестове за цялото население на Словакия? От мястото на събитието коментира Атанас Велков, преподавател в училището.
Говорим още с Валентин Драгнев, собственик на спортен център в Пловдив. Той ще сподели позицията си за увеличаващата се заболеваемост и възможността скоро да затворят бизнеса.
Продължава и сагата за водата в село Брестовица, която по последни данни е негодна за пиене. Подробностите очаквайте от Емануела Караманова, председател на сдружение „Живот за Брестовица“.
Събитието „Виртуален форум за образование и професионална реализация“, който се провежда със съдействието на Френския институт в България започва днес в 10 часа. Представя го Живка Танчева в разговор с Бисера Коларова, ръководител на форума.
В зона „Култура“ гостува Лора Пармакова. Днес от 16 до 19 часа е вернисажът на самостоятелната и изложба в галерия „Резонанс“.
В „Добро утро, Ден!“ е поредната ни среща с актьора Николай Станчев. Той ще ни разкаже още една история за студентския си живот и ролята на Стефанаков в телевизионния сериал „Седем часа разлика“.
Слушайте ни! „Точно днес“ от 6.00 до 9.30 часа.
В първото утро на декември всичко е повече уют и очакване, повече топлина в дома и време за близките ни! Предстои ни много светлина, много размисли в дългите вечери, равносметките на отминаващата година, и най - накрая - упование с надежда в доброто, което винаги е повече! Избираме теми за наука и изкуство, за взаимодействието между тях. Ще ви срещнем с..
По коловозите на ярките светлини, които идват с наближаването на декември и ноемврийската политическа мъгла тръгват следобедните минути на предаването „Ден след ден“ по Радио Пловдив. Започваме с разговор за рекордно дългото заседание на 51-вото Народно събрание и осмия неуспешен опит за избор на негов председател. Преди заседанието на..
С Ралица Стоянова говорим за шестата ѝ изложба с картини и представяне на втората ѝ стихосбирка „Феникс. Възраждане“. С Владислав Христов ви разказваме повече за представянето на двуезичната хайку антология "Shining Wind/Сияен вятър". Сборникът е издание на Британско хайку общество, чийто председател е българката Илияна Стоянова и събира едни..
И ноември си отива, а усещането, че се въртим в омагьосан кръг все по осезаемо ни напомня на колко въпроси се чакат отговорите. Кога и дали въобще това НС ще заработи след като за пореден път не се стигна до избор на председател? Колко още може да задълбочи политическата криза, повличайки цялата държава? Говорим с Евелина Славкова, социолог от..
Спорът около поддържането на античните мозайки в Епископската базилика на Филипопол се обогати с криминално-сензационни елементи. Директорът на археологическия музей доц. Костадин Кисьов съобщи за намерена ценна находка, но направено чрез грубо разкопаване на мозайките и крито впоследствие от служители на „Старинен Пловдив“. Директорката Елена..