По коридорите на ненапълно, но здравословно „затворената“ от петък за три седмици държава ще осъществяваме малко по-премерени движения между вниманието и рационалността. А емоциите ще останат запазена територия за предстоящите празници, когато ще броим плюсовете от „минусите“, които сега трябва всички солидарно да понесем в името на човешките животи.
И понеже заразата върлува, а страната ни се оказа сред първенците в най-непрестижната класация, остана ни единственият избор да се опитаме този път да преминем през трудностите като общество и като граждани.
За изпълнението на тази трудна задача Правителството предложи спасителни мерки. Доколко те ще работят в услуга на бизнеса – коментарът е на Ангел Стоев – ръководител на предприятие за опаковки край Пловдив, осигуряващо препитание на 150 човека.
Защо от Асоциация „Българска книга“ поискаха в писмо до премиера, министъра на образованието и министъра на културата книжарниците да останат отворени,след като строгите ограничителни мерки за борба с разпространението на заразата влязат в сила на 27 ноември. По темата чуйте председателя на УС на Асоциация „Българска книга“ Велизара Добрева.
И учениците от първи до четвърти клас преминават от петък на дистанционно обучение. Подготвена ли е системата на началното образование да се справи с предизвикателството. За ресурсите, с които то разполага и усилията на ангажираните страни в процеса на обучението – Мария Гайдарова – председател на УС на Фондация „Световен образователен форум" и директор на ОУ „Райна Княгиня“.
За първи път Европейската нощ на учените с участието на шест български града, сред които и Пловдив, ще се проведе онлайн. За предизвикателството да се занимаваш с наука в кризисно време и начина, по който ще протече инициативата под надслов „Учените в триъгълника на знанието“ – доц. д-р Весела Казашка- координатор за Пловдив.
Във времето за култура след 9.00 ще ви поканим да станете част от музикалното събитие на 26 и 27 ноември в рамките на Международния фестивал за класическа музика „Тримонтиада“ с два юбилейни концерта, посветени на 250-та годишнина от рождението на Бетовен. За изпълненията от Залцбург, Цюрих и Пловдив – чуйте проф. Галина Врачева.
А в първите минути на утрото и в четвъртък ще останем в компанията на галеристката Анна Дякова в рубриката “Добро утро, ден“
Понеделник сутрин теми и събеседници до 9.30 часа. С промени в Кодекса за застраховане система "бонус-малус" за задължителната застраховка "Гражданска отговорност“ бе приета от НС. Ще плащат ли добрите шофьори по-малко и какъв ще е ефекта – темата ще коментира председателя на СБА инж. Емил Панчев. Горещото време продължава и следващите дни как сушата..
Днес в Клуб "Неделя" послучай 50-годишния юбилей на камерния женски хор към АМТИ "Проф. Асен Диамандиев"- Пловдив ще разговаряме с Елица Йорданова- представител на колектива, която ще разкаже как се поддържа жива една музикална традиция и за ежегодните срещи на възпитаничките на Маестро Киркор Четинян, хористките, които гордо се наричат "четинянки"...
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Последно неделно утро на юли! Споделяме го с хубава музика, приятни и полезни теми и компетентни събеседници. Необходимостта от дигитален детокс е свързана с претоварването на мозъка ни от екрани, мобилни устройства, визуални стимули и реклами, онлайн и социални медии. Как етеричните масла могат да ни помогнат да изключим мозъка си от дигиталния..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Кристиян Владов – главен уредник в Природонаучния музей в Пловдив и специалист по приложна хидробиология. Куратор на залите „Риби“ и „Сладководен аквариум“, изследовател на водния свят и участник в експедиции чак до Антарктида. Той е сред участниците в 33 българска експедия до Ледения континет,..