Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Математическата 50% искат присъственото обучение

„През месец октомври, когато проведохме първата анкета, се оказа, че доста голям процент от родителите и колегите искат да преминем към обучение от разстояние. Сега ситуацията е доста по-различна. По-голяма част от родителите желаят да се възстановят присъствените убени занятия, обосновавайки се от факта, че децата са социално изолирани, а това ще повлияе върху психическото и физическото им състояние. Голяма част от колегите и другите родители смятат, че здравето трябва да бъде над всичко“, това заяви в предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив Веселина Карапеев, директор на Математическата гимназия в Пловдив. Тя уточни, че 50 % са „за“ присъствено обучение. Толкова са и тези, които искат да продължи онлайн образованието.

Според нея първи в класните стаи трябва да се върнат учениците от 7 и 12 клас.

„Ние сме „за“, стига да позволяват обстоятелствата и условията“, коментира Веселина Карапеева.

Директорът на Математическата гимназия обаче подчера, че има сериозни притеснения относно провеждането на олимпиадите.

„По голяма част от общинските кръгове на олимпиадите трябваше да са приключили, защото идват определените със заповед на министъра дати за областните кръгове. Там сме много притеснени, защото знаете, че олимпиадите следят нивото на подготовката и усвоените знания и умения на учениците, а също и са решаващи за тяхното бъдещо развитие“, коментира още Карапеева.

Цялото интервю с Веселина Карапеева можете да чуете в звуковия файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Родителите трябва да партнират на училищните власти

Мерки за подобряване на  дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия.  "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..

публикувано на 10.01.25 в 17:13

Няма причина токът да се спонсорира от държавата

Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..

публикувано на 10.01.25 в 16:10
Велислав Величков

Прокуратурата работи силно избирателно при Сарафов

За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение.  Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..

публикувано на 10.01.25 в 14:40

Компенсациите за тока са важни, но бизнесът очаква дългосрочна подкрепа

Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни  са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..

обновено на 10.01.25 в 14:20

Драмата на българските театри на сцената на финансовия дефицит

С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..

публикувано на 10.01.25 в 10:54