Безплатно онлайн обучение за справяне със стреса в образователната и социалната сфера започва тази вечер в интернет страницата на пловдивския Младежки център.
До момента към него са проявили интерес над 26 учители в детски градини и училища, педагогически съветници и социални работници от града и региона.
В продължение на три дни с тях ще работи сертифицираният обучител в сферата на психо- социалните практики- Геника Байчева.
„Нивата на тревожност, напрежение и прегаряне в социална работна среда са значителни„– категорична е тя."По време на обучението педагозите и социалните работници ще научат как да го овладяват в група или самостоятелно. Много помага , ако проблемите се споделят с колеги, за да се осъзнае, че не сме единствените , които изпитват стрес в работна среда. Хубаво е и в почивните дни не просто да сменим физически обстновката като отидем на излет например, а и да отделим лично време за релаксация. Дори само да помълчим в тишина.“- съветва Байчева.
Геника Байчева е дипломиран терапевт по методите на психодрамата, социо-драмата и арт-терапията. От 2009та година активно помага предимно на учители, директори на учебни заведения, социални работници, родители. А от днес до неделя включително ще предава знанията и уменията си чрез онлайн платформата, в която безплатно, доброволно, индивидуално и анонимно са се записали, работещи в сферата на образованието.
Всички учители и социални работници, които желаят да получат безплатни онлайн съвети, затова "Как да се справят с прегарянето и тревожността“ трябва да попълнат РЕГИСТРАЦИОННА ФОРМА и АНКЕТНА КАРТА на страницата на Младежки център – Пловдив до 17 часа.
Интервю с лектор - обучителя Геника Байчева можете да чуете в прикачения файл.
През 2025 година България отбелязва 1170 години от създаването на кирилицата. През изминалото хилядолетие кирилицата е претърпяла дълбоки трансформации — от ръкописните букви на монасите до дигиталните шрифтове на съвременността, тя е отразявала както културните, така и технологичните промени на българската действителност. Докато азбуката и..
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
Балната дреха трябва да отговаря на характера на абитуриента, да подчертае личността му. Това каза дизайнерът Иван Донев. Той добави още, че тенденции в официалните дрехи няма. Важно е да се подчертаят предимствата на фигурата. „Все повече младежи избират да не бъдат облечени във вечерни дрехи, а да посветят средствата за..
Само една изпитна работа в Пловдив и областта е анулирана , защото ученичка е използвала плеър, за да преписва от него. Не са явили само 28 зрелостници на втората матура. Иванка Киркова, началник на РУО-Пловдив съобщи, че изпитът по Информационни технологии е бил затруднен, поради технически сривове . На този изпит няма да останат..
"Приемането на християнството от българския княз Борис Първи е цивилизационен избор", посочи проф Христо Матанов, историк, медиавист и византолог. През тази година се честват 1160 години от покръстването на българите. "Той приема една религия, която е нова и отхвърля езичеството на славяни и прабългари. Не е лесно да се направи такъв избор...