От четиригодишно, депутатското време се скъси до месец. И се превърна в кандидатдепутатско. И всички вкупом се превърнаха в бегачи на кратки разстояния, за които остава само месец до изборния ден. С нови герои - според социолозите с поне две сигурни нови формации в Народното събрание и с леки корекции при познатите нови/стари партийни дами и господа и странни/дали коалиции.
Днес ще гледаме епизода с тегленето на жребия за номерата на бюлетините за партиите и коалициите, предизвиквал досега от комични до почти метафизични тълкувания. И ще питаме за избора на водачи на листи и за други изборни въпросителни. На границата между края на настоящия парламент и началото на предизборната кампания, как коментира ситуацията политологът доц. Иво Инджов.
В Пловдив няма зелени коридори, личните лекари нямат ваксина, а изобщо колко от тях имаха? Какво питат пациентите джипитата си? А кои въпроси на джипитата остават без отговор? Ще чуем общопрактикуващия лекар от ІІ-ро ДКЦ в Пловдив д-р Николай Влахов. С него ще говорим и за наблюденията му като лекар за ситуацията в Танзания и Занзибар, обявени за зони без зарази.
Какво е отношението ни към боклуците като резултат от социалния експерименат, наречен “Градска всекидневна” на Сдружение „Бъди активен“. В продължение на 4 дни в центъра на Пловдив, беше монтирана инсталация - изкуствено замърсена стая с фасове, хартийки и др.- т.н. „градската всекидневна“ и реакциите на хората. Експериментът продължава в Асеновград. Разговор с Румяна Киризиева от Сдружението.
В проекта "Рестартирай Европа" репортажът на Екатерина Костова е за младжаката безработица в ЕС и в резултат на епидемията и справянето с нея.
Историкът проф. Пламен Павлов е един от авторите на книгата "Владетелите на България". Кои са те, от древните траки и кановете, до царете и цариците, от легендите до реалността. Дава отговор и на въпроси като: Кое е най-старото открито златно съкровище в света и какво е общото между него и Варненския халколитен некропол, кои са поводите за възхита и падение в историята ни.
В „Добро утро, ден!“ гостува агробизнесменът Красимир Кумчев.
Цените на търговските вериги, на малките магазинчета и на фермерски пазари ще бъдат централна тема в предаването „Ден след ден“ на 20-ти февруари. Но не само. Както каза един от производителите, най- важно е мнението на „цар потребител“. Има или няма бойкот на търговските вериги в Пловдив и Пазарджик, къде потребителите пазаруваха днес и какво..
Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..