„Годишните времена“ са известни и видими, не само тези на Вивалди, но и природните в изложбата „Годишните времена“на Емилия Арабаджиева в галерия „Възраждане“.
А нашите времена може да се класифицират твърде разнообразно. От началото на март сме в предизборното време, а от цяла година – във времето на коронавируса. Който си щъка с какви ли не щамове. А подир тях – антиваксъри и ваксинационни опашки, зелени и червени коридори и експерт след/срещу експерт.
Какви са последните препоръки за ваксиниране, избор и предварителна информация, която трябва да имаме. Интервю с акад. Богдан Петрунов имунолог и алерголог бивш директор на Националния център по заразни паразитни болести.
Как се развива темата с мигрантите, чийто прилив към нашия континент и в условията на пандемията не е спрял. Западноевропейските държави започнаха да затварят гостоприемството си за тях. Как се очертава мястото на България в тази проблемна ситуация. Коментар на геополитическия анализатор проф. Владимир Чуков.
Доколко туризмът продължава да зависи от развитието на пандемията ? Някъде отварят заведения и граници, туроператори увеличават оферти с близки и далечни дестинации. В какво състояние е българският туризъм. Интервю с Румен Драганов от Института за анализи и оценки в туризма.
В поредицата „Рестартирай Европа“ репортажът на Неда Велкова е за европейската подкрепа за икономическото състояние на страната, инвестициите и развитието на индустриалните зони с добрия пример на Тракия икономическа зона.
В „Добро утро, ден!“ ще чуете журналистката Веселина Божилова.
„Точно днес“. 9 март вторник. От 6 до 9.30
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..