Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

За времената – годишните и нашите в „Точно днес“

„Годишните времена“ са известни и видими, не само тези на Вивалди, но и природните  в изложбата „Годишните времена“на Емилия Арабаджиева в галерия „Възраждане“.

А нашите времена може да се класифицират твърде разнообразно. От началото на март сме в предизборното време, а от цяла година – във времето на коронавируса. Който си щъка с какви ли не щамове. А подир тях – антиваксъри и ваксинационни опашки, зелени и червени коридори и експерт след/срещу експерт.

Какви са последните препоръки за ваксиниране, избор и предварителна информация, която трябва да имаме.  Интервю с акад. Богдан Петрунов имунолог и алерголог бивш директор на Националния център по заразни паразитни болести.

Как се развива темата с мигрантите, чийто прилив към нашия континент и в условията на пандемията не е спрял. Западноевропейските държави  започнаха да затварят гостоприемството си за тях. Как се очертава мястото на България в тази проблемна ситуация. Коментар на геополитическия анализатор проф. Владимир Чуков. 

Доколко туризмът продължава да зависи от развитието на пандемията ? Някъде отварят заведения и граници, туроператори увеличават оферти с близки и далечни дестинации. В какво състояние е българският туризъм. Интервю с Румен Драганов от Института за анализи и оценки в туризма.

В поредицата „Рестартирай Европа“ репортажът на Неда Велкова е за европейската подкрепа за икономическото състояние на страната, инвестициите и развитието на индустриалните зони с добрия пример на Тракия икономическа зона.  

В „Добро утро, ден!“ ще чуете журналистката Веселина Божилова.

„Точно днес“. 9 март вторник. От 6 до 9.30




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Цветно и предпразнично "Точно днес" на 23 май

В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини,  изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..

обновено на 22.05.25 в 16:57

Евро, имоти и думи в "Ден след ден"

Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...

публикувано на 22.05.25 в 14:56

С грижа за природата във "Вход свободен"

Днес отбелязваме   Международния ден на биологичното разнообразие. На този ден 196 международни общности и държави, членки на Конвенцията за биологично разнообразие, се обръщат с призив за ежедневни усилия за опазване на биологичното разнообразие и неговото устойчиво ползване. Темата за 2025г " Хармония с природата и устойчиво развитие" разглеждаме с..

публикувано на 22.05.25 в 09:30
Мозайка на Лука Петрач

"Точно днес" - цветно и делнично през май

На 22 май добавяме още факти и анализи по важните теми от месеца - за еврото, културата ни и българската идентичност. Преди празника 24 май, разказваме за издателя Христо Г. Данов, къщата - музей отбелязва точно днес - 50 години от откриването на експозицията там. Яница Марова с репортаж за издателя от Пловдив, радетел за просвещение и култура...

публикувано на 21.05.25 в 16:30

В лабиринта на разума, чувствата и колелото "Ден след ден"

За разума, чувствата, колелото, стълбата и лабиринта ще бъдат разговорите в предаването „Ден след ден“ в деня на Светите Константин и Елена. Денят е празник на Пазарджик от далечната 1930-та година и след прекъсване по времето на соца е възстановен през 1987 година.  Денят обаче е изпитание за 50 хиляди зрелостници в страната, които се явиха на..

публикувано на 21.05.25 в 14:43