В два мобилни кабинета започват да ваксинират желаещи в Пловдив и областта от утре. Д-р Калин Калинов, председател на Общинския кризисен щаб и директор на дирекция „Здравеопазване“ в община Пловдив, ще ни каже повече по темата, както и дали ще се предприемат още мерки на местно ниво и дали да очакваме учениците и в Пловдив да минат изцяло на онлайн обучение.
Расте декларираното желание за ваксиниране у хората, сочи последното социологическо проучване на „Галъп интернешънъл“, публикувано днес. Освен нагласите към имунизацията срещу КОВИД-19, социолозите проверяват и на какво доверие се радват най-изявените политици на старта на предизборната кампания. Повече ще научим от социолога Първан Симеонов от „Галъп“.
Недоволни граждани се срещнаха днес с общински служители на знаковата за Пловдив ул. „Карловска“. Те протестират, защото повече от година продължава ремонтът на улицата, която е включена във Водния проект в район „Северен“. Повече за недоволството ще ни разкаже Антоанета Петричанска.
За съвместна инициатива на Окръжна прокуратура – Пловдив и други институции във връзка с незаконните сметища и кражбата на инертни материали информираха от държавното обвинение. Подробностите ще научим от Стоян Терзиев.
Въпреки че според МОН страната няма нужда от повече висши учебни заведения, в Пловдив от 3 години се работи над идеята да се открие училище за информатика и компютърни науки. Това е проект на Пловдив тех парк и индийски партньори. Разказва Живка Танчева.
С поднасяне на венци и цветя Пловдив отбеляза 78-та годишнина от спасяването на българските евреи. Репортажът от честването е на Милен Ангелов.
Бъдете с нас! Ще бъде интересно!
Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет". Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..