С огромна радост поставяме началото на "Извънредни мисли_Ревизия", в която отново ви срещаме с интимния свят на интересните ни събеседници, с техните отговори на въпросите, които вълнуват всеки, преживял последната година!
Измина една година от началото на първата карантина! И една година от първия епизод на рубриката ни „Извънредни мисли“, в която ви предложихме огромна палитра от емоции и тишини, неподправена откровеност, среща с интимния свят на всеки от участниците, и почти безброй варианти- отговори на все едни и същи въпроси. Днес сме тук за равносметка, за ревизия, в която няка да теглим черта, а напротив- ще направим опит да внесем подредба, в така или иначе преобърнатите ни души и ежедневие. Днес отново ще задаваме едни и същи въпроси, а очакването ни е да получим отгови-възможности, за случване, за надежда, за живот!
Една година може да бъде миг, една година може да бъде и цяла вечност. Усещането за продължителност на този къс време зависи от толкова много неща, но в основата наистина е усещането ни ... за всичко, което ни се случва, за това, което ни заобикаля, и за начина по който вписваме себе си в цялата тази среда.
Всеки от участниците в "Извънредни мисли_Ревизия", отговаря на три еднакви въпроса:
Как се казвате и къде се намирате в момента?
Как се промени живота ви в последната година, как е организиран той?
Кое е различнито, което присъства в мислите ви, една година след началото на пандемията?
Иванка Шекерова е актриса и певица, режисьор, и ръководител на Младежка Театрална Школа "Студио Театър". Артист, който има за цел да напомня за българските корени и успехи чрез театър и музика. Понастоящем е част от трупата на ДКТ „Иван Димов“ – Хасково.Интервю с Божана Апостолова ще излъчим в "Алтер его" тази седмица. Разговорът е по повод 24-ти май - празникът на славянската писменост и култура. Ще звучат някои от най-емблематичните стихове на голямата българска поетеса. Това е първата част от разговора с Петър Краевски, втората част очаквайте седмица по-късно. Божана Апостолова е основател на..
В утрото на 24 май "Срещи"- те припомнят, че датата 24 май е преклонение пред словото, сътворението на буквите, вярата в духовното, в ъзскресение на общността. Но и питат и как така от хора, зазиждали ръкописи в темелите на църквите за здравина някога, днес стигнахме до свят от желязо? Стари омрази са влезли в съюз с новите технологии?!..
„Слънцето сред малките звезди” – с този израз на флорентинеца Данте” наричат във Венеция своя велик художник Тициан. Казват му също „божественият”. Той преживява цял ренесансов век, вижда всичко, но времето не му стига и да нарисува всичко. Да, жаждата на Тициан за рисуване е огромна – както и жаждата му за живот. Той неслучайно е смятан за..
Тази година се навършват 1170 години от създаването на глаголицата – първата славянска азбука, дело на светите братя Кирил и Методий. По този повод 2025 г. е обявена за Година на глаголицата, отбелязвайки значимостта на това културно постижение за славянския свят и европейската цивилизация. Нашите книжовни хранилища за съжаление не притежават..
Днес в парка на Аграрния университет – Пловдив ще бъде отбелязан 24 май – Денят на българската просвета и култура и на славянската писменост; Надсловът на празника е „Аграрен университет – Букет от националности; Очарованието на растенията.“ През настоящата година вузът съчетава празника на българската книжовност с вече традиционната..