Ако се замислим защо Светът е оцелял, поне на 1 април безспорно правилният отговор, в който никой не се съмнява, е „...защото се е смял“. Заедно с този отговор обаче, с голяма доза точност съществуват и други ...защото е носил маска и спазвал мерките за сигурност срещу заразата, или...защото се е ваксинирал...и дори - обратното. А можем да добавим...и защото е направил правилния политически избор с вота си.
И понеже нещата са напълно сериозни, да се позовем на Чудомир, който често е обичал да казва, че най-празният от нашите дни е този, в който не сме се усмихнали нито веднъж.
За опасната близост между шегите и лъжите, кодовете на днешния хумор, белезите на пандемията върху усмивките ни, смеха през сълзи и таланта смеейки се, да бъдеш сериозен - в Деня на хумора и шегата 1 април – събеседник Румен Белчев – управител на „Стършел“ ООД.
В първия материал от поредицата, която БНР прави заедно с престижното европейско издание EURACTIV, в която търсим човешките лица зад кофезионните пари, погледът ни е в посока Северозапад. През 2019 г- във Видин са регистрирани рекордните 120 дни на замърсяване на въздуха с наднормени стойности и това класира града в графата "най-замърсени райони в ЕС". За изхода от тази ситуация на триторията на община Видин - "Глътка въздух за Северозапада" - разказват Петя Колнакова от Радио София и Катя Борисова от Радио Видин
В поредицата интервюта за това как ще гласуваме на 4 април – фокус върху машинното гласуване. С проф. Иван Тодоров, като представител на фирма, която достави и ще поддържа машините в изборния ден - интервю на Паолина Комсалова.
За църквата „Св. Георги“ в Златоград, която се нуждае от ремонт и обявената дарителска сметка – репортаж на Радостина Чернокова.
С любопитна покана за пътуване във времето чрез виртуална разходка в Къща „Хиндлиян“ в събота екипът на ОИ „Старинен Пловдив“ стартира празника за отбелязване на 52-рия си рожден ден. За фонтана с розова вода, музикалната стая в известната сграда и още – за поредицата събития под знака на празника – събеседник – Донка Налбантова – ОИ „Старинен Пловдив“.
Първите минути от утрото на 1 април оставаме в компанията на художничката Емилия Арабаджиева, която е гост в рубриката „Добро утро, Ден“ в седмицата на предела на два месеца.
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...