Заедно сме, в деня на вота, от 12 до 16 часа.
Всяко цялостно поведение е въпрос на личен избор, но имаме пряк контрол върху два от неговите компонента – действията и мислите.
Във времето от 12 до 13 часа и след новините в 12, колегата Мария Иванова ще ни запознае с нагласите на хората, за днешния вот. Ще гласуват ли и защо? Какви са техните очаквания, от новите управляващи и как според тях ще повлияе COVID кризата, на избирателната активност?
Ще говорим и със социалния психолог Емилия Крушков, за начините, по които се повлияваме едни други, информационно. Как търсим информация? Какво е важно за нас, когато търсим информация и как това се отразява на нашите избори, като цяло?
В предаването, между 13 и 14 разговаряме с Благовест Георгиев, преподавател по класическа китара в Ница, който живее във Франция, вече, 18 години. Защо е важно да гласуваме, според него и дали мерките там и заболеваемостта ще окажат влияние на българите, за днешния вот?
Очаквайте и интервюто на колегата Мария Иванова с Анна Адамова, програмен директор в български център за нестопанско право. Тя е организатор на конкурс за смели идеи на млади хора, които биха могли да променят ежедневието ни. Какви са желанията на младите и какви промени искат да има в страната ни, за един по-хубав и по-спокоен живот? Какво очакват, от новите управляващи?
Колегата Дарина Иванова ни среща с музиканта Герган Ценов, който изразява своето убеждение в необходимостта от упражняване на вота, по един интересен начин, развенчавайки няколко мита свързани с гласуването.
Между 14 и 15 часа, в предаването гостува проф. Георги Фотев, един от изтъкнатите български социолози. Пряко от Милиджвил, Джорджия, САЩ, включваме Евелина Галова, съветник на колежанската радиостанция в Джорджия, „College and State University“.
В последния час на предаването, за избирателната активност и изборния ден, разговаряме с Яница Петкова от „Галъп интернешънъл“. От Виена, Австрия, разговор на живо за вота, с Елена Кметова-Биро, която е докторант в Централноевропейския университет и работи в Австрийската орнитологична централа.
Започваме, след новините в 12.
Психолози вече говорят за пандемията "ботокс" като обществен модел, а здравните инспектори откриват нелегални количества в салони, които инжектират опасния токсин без право да го правят. Въпросителен и удивителен поставя темата, след като десетки жени се борят за здравето си, вместо гордо да носят новата си визия. За медицинските стандарти, етика и..
Пловдив и областта са 3-ти в страната по разпространение на грипа. На какво се дължи това и стигнахме ли пика на болестта, питаме проф. Ива Христова , директор на Националния център по заразни и паразитни болести. След стагнацията в края на миналата година кариерен сайт отчита ръст в обявите за работа през януари. Къде е Пловдив и в кои..
В четвъртия ден на февруари, в уреченото време и уреченият час сме вашата по-добра компания за следобедното Ви кафе :))) Февруари е месецът на Любовта, а Поезията е любов, която живее в думите! Точно на такава вечер, посветена на нежността, емоцията и магията на словото Ви каним с първия ни събеседник поетесата Виолета Колева, която ще представи..
В утрото на 4 февруари отиваме до район „Южен“. Дългите ремонти там, заради изграждането на Южния обходен колектор, създават неудобство на гражданите. Кметът Костадин Димитров и районният кмет Атанас Кунчев в началото на миналата седмица изразиха недоволството си от дейностите по ВиК проекта. Каква е причината за забавените ремонти и ще успее ли..
Светът гледа към остров „Санторини“, който се люлее пореден ден. Туристи и жители се евакуират, а властите предприемат мерки заради опасения за потенциално силно земетресение. Какво се случва на вулканичния остров, който е сред основните туристически дестинации в Гърция, ще ни каже в предаването "Ден след ден" доц. Пламена Райкова от Национални..