„Парламентът не успя да направи кой знае какво, но във всеки случай с него започна почистване на политическия модел в страната. Бяха положени крехки начала в това отношение. Надявам се и служебният кабинет да продължи в тази линия, той просто е задължен да поеме щафетата в някои отношения, в рамките на своите пълномощия и ограничения. И изборите, които предстоят на 11-ти юли да ни покажат дали това, което се случи е политическа случайност, или наистина вещае нови тенденции в обществено-политическото развитие“, каза Георгиев и допълни, че оценката му е сравнително позитивна най-вече заради това, което този парламент е заложил като тенденции в управлението.
Относно сформираното мнозинство срещу ГЕРБ, Георгиев е категоричен, че ситуацията е необратима и е нужна „втора инжекция, за да изградим имунитет срещу недъзите на този политически модел“ преди да започне новият тип на управление.
Според него обаче развитието на България оттук насетне ще бъде позитивно.
„В българското общество, макар и бавно, мъчително бавно, с цената на много неща, които ни върнаха десетина години в нашето ново развитие и демократизацията на обществото, ще има позитивен край“, добави още Георгиев.
„Засега е трудно да коментираме какво ще успее да направи, но по персоналния състав, аз лично съм оптимист, че този служебен кабинет ще продължи щафетата от парламента като основни каузи , принципи и заявки“ коментира Георгиев и добави, че според него този служебен кабинет е отражение на управлението на президента Румен Радев.
И третият вот на недоверие срещу кабинета "Желязков" се оказа неуспешен. Срещу предложението гласуваха 130 от присъстващите народни представители от ГЕРБ – СДС, БСП – ОЛ, ИТН и "ДПС – Ново начало". "За" гласуваха 54 – от МЕЧ, "Възраждане" и "Величие". Депутатите от "Продължаваме промяната - Демократична България" и Алианса за права и свободи не бяха..
Постоянните вотове на недоверие обезсмислят този парламентарен инструмент. Това коментира в програма "Точно днес" на Радио Пловдив политологът Христо Панчугов. Според него вносителите или не могат да си представят друг механизъм, с който може да се прави политика, или това допълнително разширява възможното поле на действие. "Възраждане"..
Отново се налага дебат за пореден вот на недоверие към правителството на Росен Желязков. Какви са политическите въпросителни, които носи въвеждането на еврото и неизвестните пред "Продължаваме промяната"? Според социолога от агенция "Тренд" Евелина Славкова вотът на недоверие, внесен от "Възраждане", "Меч" и "Величие" няма да мине и това не е..
Общинският съветник от "Има такъв народ" в Пловдив Димитър Арнаудов напуска партията и групата в местния парламент и става независим. В съобщение до медиите той заявява, че решението му е осъзнат избор, който е резултат от дълбоки разминавания с начина, по който ИТН води местната си политика. Той твърди още, че отстраняването му от ръководството..
На кръгла маса в парламента младите лекари и специализанти представиха законопроект, предлагащ мерки, които да ги задържат в страната. В предварителна дискусия здравната парламентарна комисия реши, че до 28 юли ще подготви законопроект, въвеждащ минимални изисквания за заплащането на медицинския персонал. По темата говорим с Мурад Назимов , 6 курс..