На 8 юли ще си припомним, че алергиите са невидимият враг, причиняващ дискомфорт на около 150 млн по света. В Световния ден за борба с алергиите ще поставим фокус върху пряката връзка между увеличаването на въздушното замърсяване и честотата на алергичните заболявания в условията на Ковид-заразата. По темата – доц. д-р Румяна Янкова – завеждащ Център по алергология и дерматология към Университетска болница „Пълмед“.
Какво успяха да кажат на гражданите претендентите за участие в бъдещия български Парламент и бяха ли разбрани и чути от тях техните послания? Събеседник – политическият PR Любомир Аламанов.
Преди ден УМБАЛ – Пловдив получи дарение от Швейцария - болнични легла и медицински консумативи по инициатива на д-р Валентин Джонов – професор по анатомия към университета в столицата Берн и председател на Дружеството на анатомите в Швейцария. За благотворителността, българската здравна система и Ковид, който ни преподава нови уроци – интервю на Паолина Комсалова.
Територия за изкуство на вълните на програма „Точно днес“ на 8 юли са филмовият фестивал в Кан и Дановият хълм – Сахат тепе в подножието на Часовниковата кула.
За българската премиера на режисьорското дуо Мина Милева и Весела Казакова „Жените наистина плачат“ в конкурсната програма на престижния кинофестивал в Кан – за творчеството като път към себе си и амбицията за пълноценен разговор със света по вечно актуални теми – от мястото на събитието – актрисата и режисьор Весела Казакова.
Музикалното събитие, което ще отбележи символично приключилата реставрация на емблематичната забележителност на Пловдив - Часовниковата кула, е част от Културния календар на Община Пловдив. За знаковото пространство и превръщането му в територия за изкуство и дух, с участието на Опера Пловдив и солисти – събеседник Никола Шопов – куратор на проекта „Класик Open Air: Музиката на тепетата“.
А в „Добро утро, Ден“ и в четвъртък ще останем в компанията на актрисата и режисьор Бойка Велкова.
Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си. Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..
Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет". Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..