„Самият факт, че тази програма предизвика голям интерес от страна на училищата и учениците е красноречив. Учениците стават много по-информирани, имат повече знания за за институциите в ЕС, кои са те как работят, как функционират и най-вече за ЕП. Тази програма дава много и има сериозно бъдеще в нея“.
Както новите участници в Програмата, така и дългогодишните посланици на ЕП отчетоха многобройни и разнообразни дейности и събития, които могат да бъдат отличени като добри практики. Средно училище „Любен Каравелов“, Пловдив, което за първа година участва в програмата, се отличи с оригиналност и интересни проекти. Учителят Георги Стоев –старши посланик от училището разказва за добрите практики.
„За нас беше много важно учениците да имат право и свободата да се себеизразяват по всевъзможни начини и да развиват своята своята гражданска активност“.
В Професионалната гимназия по електротехника и електроника в Пловдив, за втора година старши и младши посланици организираха различни прояви и се отличиха с висока активност. Корнелия Василева, заместник- директор по учебната дейност и старши посланик допълва, че са реализирани 28 различни дейности. Училището е единствената професионална гимназия в Европа, което взима участие в състезанието „Евроскола“. Амбицията на пловдивската Професионална гимназия по електротехника, което е училище посланик за миналата година, е да продължи и на следващ етап участието си в програмата и да получи статут на училище-експерт, обясни старши посланик Корнелия Василева и допълни, че двигател на програмата са младшите посланици. Алекс Иванов е един от младшите посланици на пловдивската гимназия по електротехника. Според него младите хора трябва да се интересуват от това, което се случва в ЕС, да знаят повече за европейската демокрация, за принципите на гласуване и европейските избори, да научат как функционира ЕП, за да знаят как да направят един ден своя информиран избор.
„Програмата развива младите хора и ги провокира да бъдат по активни. ЕС се интересува от младите хора, защото те са бъдещето на Европа. Европа не е просто структура, тя е кауза, тя е бъдеще“, убеден е младши посланикът.
Ползата от безплатните лекарства за деца до 7 години ще е малка за родителите, тъй като до момента се говори в позитивния лекарствен списък да бъдат включени само антибиотици. Това коментира д-р Костадин Сотиров, председател на регионалната структура на Сдружението на общопрактикуващите лекари. По думите му това ще създаде..
СУ „Георги Бенковски“ в Бенковски предлага на учениците след 7. клас възможност за модерно професионално образование чрез специалността „Мехатроника“. Тя е мултидисциплинарна област, която обединява механика, електроника, автоматизация и програмиране. Обучението в СУ „Георги Бенковски“ е съобразено с нуждите на компаниите, позиционирани в..
Фондация „За Нашите Деца“ стартира новата си дарителска кампания – „Абонамент за чудеса“, с която отправя силна покана към всички хора с отворени сърца: да превърнем съпричастността в действие и добрината – в навик. Вече 33 години фондацията работи за това всяко дете в България да има шанса да расте в сигурна, обичаща и подкрепяща..
Постоянните вотове на недоверие обезсмислят този парламентарен инструмент. Това коментира в програма "Точно днес" на Радио Пловдив политологът Христо Панчугов. Според него вносителите или не могат да си представят друг механизъм, с който може да се прави политика, или това допълнително разширява възможното поле на действие. "Възраждане"..
Отново се налага дебат за пореден вот на недоверие към правителството на Росен Желязков. Какви са политическите въпросителни, които носи въвеждането на еврото и неизвестните пред "Продължаваме промяната"? Според социолога от агенция "Тренд" Евелина Славкова вотът на недоверие, внесен от "Възраждане", "Меч" и "Величие" няма да мине и това не е..