„Най-голямото предизвикателство по време на онлайн обучението е липсата на нормална комуникация на децата с техните връстници“, заяви психологът Иван Игов в предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив.
Той обясни, че липсата на комуникация на децата с техните връстници е от особена важност при изграждането на емоционална зрялост. Игов изрази и несъгласие с подхода на някои родители по време на дистанционното обучение.
„Някои родители влязоха в ролята на ученици. Не ставаше ясно кой точно е написал домашното. Призовавам родителите да не изземат функциите на децата. Дори и детето да не се справя е по-добре да го оставим да направи грешка, отколкото да направим идеалното домашно, което после няма да му е от полза“, каза Игов.
Вместо това, той посъветва родителите да се научат как да предпазят децата си от кибертормоз, но най-вече да водят разговори с децата на тази тема.
„Всяко едно действие в реална или виртуална среда е най-добре да бъде обосновано и обяснено от родителя на детето", заяви психологът.
Според него мнението на децата и по темата за ваксините срещу COVID-19 също се формира спрямо възгледите на учителя.
„Много голям процент учители отказват да се ваксинират. Когато твоят учител ти казва, че няма да се ваксинира, защото ще го чипират, разбирате как това би повлияло на децата. Аз апелирам колегите да се отнесат с отговорност, защото тяхното поведение е пример за подражание", каза психологът.
Цялото интервю с психолога Иван Игов слушайте в звуковия файл.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..