Когато краят отвежда към началото, спиралата на времето ни зарежда с оптимизъм. На 15 септември той е с образ на дете в първи клас - видимо цветен, красив и вълнуващ. И изобщо не буди съмнение искреността на усмивката му преди първия час на едно дълго и отговорно начало.
От 15 септември първокласници и тийнейджъри с тежки чанти и елегантни смартфони ще започнат да сричат уроците по живеене, в съпровод на наваксващи нови знания и истини за живота и времето ни учители и родители.
А края на неуспешните опити, заради неусвоени навреме уроци, днес разпознаваме в политическия разпад на несбъдната електорална надежда за съставяне на Правителство... И политиците често не си подготвят домашните...
В програма „Точно днес“ теми са началото на новата учебна година и краят на проиграното напразно парламентарно време. От 7.00 до 10.00 ще чуете първокласника Сезар Рамадан, заместник-кмета „Образование“ Стефан Стоянов, дванадесетокласници от пловдивски училища.
От мястото на събитието преди първия звънец на учебната 2021-2022 г. – ОУ „Димитър Талев“, е репортажът на Живка Танчева.
По-близо или по-далеч сме от политическите компромиси в интерес на държавността след разпускането на 46-я български Парламент и ще успеят ли политическите сили да мобилизират електоратите си за участие в предстоящите президентски и парламентарни избори. Събеседник – политологът Даниел Смилов.
Магичното септемврийско време вписва в културния афиш на Пловдив изложби и театър с ярки сценични присъствия. В Регионалния етнографски музей утре се открива изложба, показваща търсенията на едно семейство художници – фамилията Дочеви – баща Асен и синове Борис и Петър. За събитието, което е част от инициативата „Европейски дни на наследството“, разказва етнографът Грозделина Георгиева.
С режисьора на спектакъла „Салиери“ по Питър Шафър на Драматичен театър „Рачо Стоянов“-Габрово Петринел Гочев – за музиката, съперничеството и гениалността в надпревара с усилието за съвършенство.
А в рубриката „Великите Европейци“ авторът Пламен Асенов разказва за титана на изкуството на Ренесанса Микеланджело Буанароти – ІІІ част.
Днес каним всички малчугани да развихрят въображението си и да участват в тематично ателие за оцветяване на водолюбиви птици, риби и други водни обитатели, домакин на което ще бъде Природонаучния музей. Събитието е посветено на Световния ден на влажните зони, който се отбелязва на 2 февруари. През 1971 година в град Рамсар (Иран) се подписва..
Седмицата си отива с нов оптимизъм според Алфа Рисърч - 69% от българите смятат, че по-добрият вариант е, че имаме сформирано правителство. Министрите проведоха първо заседание и стана ясно, че не сме готови за еврозоната. През 2025 - БНР става на 90 години, Радио Пловдив на 70, за мисията да информираме първи, да отстояваме позициите на..
От началото на седмицата въздухът, който пловдивчани дишат, е мръсен, а предупрежденията да не се палят кюмбета и да не се излиза по улиците очевидно не дават ефект. За битката с мръсния въздух в града ще разкаже адв. Димитър Площаков, който е първият, спечелил обезщетение срещу МОСВ заради вреди от въздуха, а във ВАС води дело за качеството на..
В предаването днес говорим за събитието „Творческо писане с Анелия – „Визия и цели…“, което се случва на 26 януари. В рубриката "Брейнсторминг" коментираме кризите, като стъпка напред в живота ни. Предразсъдъците и следразсъдъците на Жоро Пеев, очаквайте след 14.30 часа. На датата 23-ти януари, в цял свят се отбелязва Денят на..
На 23 януари говорим за здравната култура, минаваме през финансите на страната и стигаме до литературата. В седмицата за профилактика на рака на маточната шийка Югоизточна Европа се обединява в борбата срещу човешкия папилома вирус. За елиминирането на раковите заболявания, причинени от него ще е разговорът с д-р Христиана Бацелова,..