Дават се някои определения, като „Виртуален свят“, като някои популярни компютърни игри, само че много по-реалистично и с усещащо се лично присъствие в един такъв виртуален свят.
Доколко това е нещо далечно и реално осъществимо в близко бъдеще?
Никой не знае какво точно ще е това. По-скоро ще е нещо далечно, защото съм почти сигуен, че няма как то да се реализира в следващите 10-15 г. и дори съм още по-скептичен – коментира IT експертът Димитър Ганчев.
Никога досега не се е случвало точно това, което някой е предсказал. Ние със сигурност след 10-15 г . ще сме свидетели на някакви различни начини на общуване, различни от сегашните, убеден е Димитър Ганчев.
Доколко виртуалната реалност е нещо като концептуален проект?
В момента има в известна степен такава виртуална реалност – някои от игрите са пример за това. Но, дали един ден ще имаме желанието да ползваме тази технология, е друг уместен въпрос. Защото визионерите понякога не могат да си представят какво точно искат хората, макар чу умеят добре да си представят възможностите на самата технология.
Дали след 10 г. ще се налага да правим някои неща, които вършим сега – например онлайн срещи и други подобни виртуални събития - това също не се знае. Убеден съм, че никой няма да познае каква точно ще бъде мрежата на бъдещето, но със сигурност някой трябва да започне работа по това.
Самата Мрежа вече е все по-глобална, отколкото социална. Става ли комерсиалният интерес, който я движи, вече застрашително опасен за хората?
Бизесът няма такава отговорност - да мисли за това. В реалния свят все пак имаме реалности, опори, за които да се уловим, докато във виртуалния няма да има нищо истинско – само имитации.
Очертава се и голямо поле за конспиративни теории, понеже няма да сме в състояние да различим истинското от фалшивото, а от там постепенно и да различаваме доброто от злото – смята IT експертът Димитър Ганев.
Компаниите в България успешно се адаптират към новия модел в автомобилната индустрията. Започват да произвеждат нови продукти. Освен това у нас се създава софтуера и самата конструкция на най-модерните електромотори и инвертори за тях. Това коментира Любомир Станиславов, който е изпълнителен директор на Автомотив клъстер България, във връзка с..
Богомил Николов от организацията „Активни потребители“ коментира в програма "Ден след ден" обявения в Хърватия клиентски бойкот, заради високи цени, разпространяващ се и в съседните страни и затихналия, поне засега, сблъсък между мобилните оператори и Комисията за защита на потребителите у нас . Според него потребителските бойкоти имат дълга история..
Бюджетът на държавата представя политики и споровете по него е нормално да са остри, по- ползотворния разговор би бил за конкрекретните приоритети, по които ще се работи. Но може би заради това, че така по- лесно дебатът стига до гражданите, фокусъте е колко е дупката в хазната, коментаръте на професорът по макроикономика от ПУ Станимир Кабаиванов...
Oбщина Пловдив трябва да плати от бюджета допълнително 6,8 млн лева , ако иска да има работеща електронна система в градския транспорт. Това разкри Илия Гатев от групата на БСП за България на общинската сесия, като цитира доклад на зам.- кмета Ерол Садъков за системата за управление на градския транспорт и договора с "Тикси", която трябва..
Синдикат "Образование" предлага на МОН да дадат още няколко дни към междусрочната ваканция, за да се пребори грипната епидемия. "На практика вече сме в национална грипна епидемия, след като половината области обявиха такава. На места, както и в Пловдив, децата учат онлайн. Ако учителят е болен или 30% от учениците са болни, за какво качество на..