Дават се някои определения, като „Виртуален свят“, като някои популярни компютърни игри, само че много по-реалистично и с усещащо се лично присъствие в един такъв виртуален свят.
Доколко това е нещо далечно и реално осъществимо в близко бъдеще?
Никой не знае какво точно ще е това. По-скоро ще е нещо далечно, защото съм почти сигуен, че няма как то да се реализира в следващите 10-15 г. и дори съм още по-скептичен – коментира IT експертът Димитър Ганчев.
Никога досега не се е случвало точно това, което някой е предсказал. Ние със сигурност след 10-15 г . ще сме свидетели на някакви различни начини на общуване, различни от сегашните, убеден е Димитър Ганчев.
Доколко виртуалната реалност е нещо като концептуален проект?
В момента има в известна степен такава виртуална реалност – някои от игрите са пример за това. Но, дали един ден ще имаме желанието да ползваме тази технология, е друг уместен въпрос. Защото визионерите понякога не могат да си представят какво точно искат хората, макар чу умеят добре да си представят възможностите на самата технология.
Дали след 10 г. ще се налага да правим някои неща, които вършим сега – например онлайн срещи и други подобни виртуални събития - това също не се знае. Убеден съм, че никой няма да познае каква точно ще бъде мрежата на бъдещето, но със сигурност някой трябва да започне работа по това.
Самата Мрежа вече е все по-глобална, отколкото социална. Става ли комерсиалният интерес, който я движи, вече застрашително опасен за хората?
Бизесът няма такава отговорност - да мисли за това. В реалния свят все пак имаме реалности, опори, за които да се уловим, докато във виртуалния няма да има нищо истинско – само имитации.
Очертава се и голямо поле за конспиративни теории, понеже няма да сме в състояние да различим истинското от фалшивото, а от там постепенно и да различаваме доброто от злото – смята IT експертът Димитър Ганев.
Едва 36% от завършилите направление „Здравни грижи“ в Медицинския университет в Пловдив работят като медицински сестри и акушерки. Това показват данните на самия университет, съобщи Петя Георгиева, старши икономист от Института по пазарна икономика. Според нея в България има достатъчно лекари, но недостатъчно медицински сестри, за да се..
Президентът Румен Радев ще сезира Конституционния съд заради решението на председателя на Народното събрание Наталия Киселова да не допусне искането му за референдум. В политическите среди се режисират сценарии, които целят да задушат важните теми в обществото, заяви президентът Радев. Манипулациите, че предложеният от него референдум е срещу..
Директорът на Природонаучния музей в Пловдив Огнян Тодоров изтъкна в интервю за Радио Пловдив основните искания на протестиращите музейни специалисти. " Имаме искания за увеличаване на основният държавен стандарт с 20%, а не както е заложено в бюджета 6,49%" - заяви Тодоров. Огнян Тодоров, който е и председател на Сдружението на..
След протеста на националните медии - има ли решение на управляващите за дофинансиране на БНТ, БНР и БТА? Според депутата Тома Биков, член на комисията по култура и медии в Народното събрание ситуацията в в БНР и БНТ не е тревожна от вчера. Но това, което може да се обобщи след изслушването на генералните директори на двете медии вчера е, че..
До шест месеца трябва да е готова Пътна карта за усъвършенстване на пенсионната система в България. Това реши в сряда Народното събрание, като натовари със задачата министерствата на социалната политика и финансите, Националния осигурителен институт, Комисията за финансов надзор и Националната агенция за приходите. Какви са тенденциите за..