На 26 октомври, Димитровден, накратко темите "Точно днес":
Ще включим от храма "Св. Великомъченик Димитър" в Стария град именика в екипа на Радио Пловдив - Димитър Владимиров.
Ще поздравим за празника строителите с Пламен Иванов, председател на Камарата на строителите в Пловдив. За новите проекти и за кризата в бранша след лятото, както и за модерните жилищни и бизнес комплекси в региона, за пътните строители с протести през октомври.
И още от темите:
Ковид-19 и мерките, зелените сертификати и последствията на четвъртата вълна, какво очакват лекарите, ще разговаряме с доц. д-р Владимир Ходжев - началник на Клиниката по пневмология и фтизиатрия при УМБАЛ „Св. Георги” в Пловдив и председател на Българското дружество по белодробни болести.
За зелените коридори, за ваксинираните музейни работници и тези отказващи зелен сертификат, за новите мерки от тази седмица, разговор с Борис Хаджийски, директор на Регионален исторически музей – Пазарджик и председател на Управителния съвет на Сдружение „Български музеи“, в което членуват 124 музея и художествени галерии.
Една уникална идея за поредната година с пандемията и новия ред, анонсираме я със зографа Диан Костов, той разказва за иконата "Света Богородица- Закрилница" и детските портерти, с покана към младите родители да се включат в проекта "Животът е по-силен".
"Рестартирай Европа" е по темата за рибарството и пътищата за преодоляване на последиците от COVID-19, репортаж на Емил Костов.
В края на октомври галерия Лабиринт влиза "в джаза" с най-новата изложба "Синкоп" на Теодора Дончева - Теч, с художничката разговаря Веселина Пеева.
"Добро утро, ден!" е с гост, нашия колега Емил Александров, интервю на Елена Крушкова.
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...