Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Музика и здраве в "Точно днес" на 3 ноември

В програма „Точно днес“ на 3-ти ноември говорим за:

Последните данни на РЗИ- Пловдив показват, че ваксинираните в областта са в пъти повече след въвеждането на зеления сертификат. За период от 12 дни ваксинирани в област Пловдив са над 22 000 души. Въпроси относно ваксините, антителата, имунните реакции и странични ефекти, обаче, остават. По темата ще говорим с д-р Цветелина Великова, специалист по клинична имунология.

Монтиран е контейнер за текстилни изделия пред пловдивското СУ „П.К. Яворов“. Инициативата е осъществена съвместно с БЧК- Пловдив, по подобие на модел, съществуващ в Западна Европа. Каква е реакцията на ученици и учители от пловдивското училище- споделя директорът Пламен Стоилов.

В Деня на народните будители Съюзът на българските музикални и танцови дейци връчи наградите „Кристална лира“ 2021. Сред отличените е и нашият колега Теодор Попов. Пред Радио Пловдив той разказва за проекта „Картини от България“, състоящ се от 5 албума, и изготвен от екип от студенти по компютърно музициране от Нов български университет. 

В рубриката “Евранет +” Антоанета Петричанска говори по темата  „Ще признае ли ЕС ядрената енергия за зелена?“

Историята на германския композитор Рихард Вагнер продължава във втора част, разказана във “Великите европейци” на Пламен Асенов. 

Започваме точно в 6:00! Бъдете с нас!


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

ФинансираНЕ и политизираНе „Точно днес“

Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..

обновено на 19.02.25 в 16:57

(Трябва & Няма) да платим „Ден след ден“

Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..

публикувано на 19.02.25 в 14:51

За най-обичания национален герой днес във "Вход свободен"

Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история!  За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..

публикувано на 19.02.25 в 09:30

"Точно днес" - памет и политика

В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил  това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...

публикувано на 18.02.25 в 17:00

"Ден след ден" на 18 февруари

В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..

публикувано на 18.02.25 в 14:13