Според българската традиция Новата година започва на 20 декември, Игнажден. Нов ден, полазване и първият гост, затова в програмата ще припомним добрите знаци на 2021-ва.
В началото обаче - градските теми: Кога ще отворят за движение бул. "Санкт Петербург", до хипермаркетите, говорим с Пламен Райчев, заместник - кмет на Пловдив, който обеща да има край за ремонтите, като получи и атака от районните кметове.
Ще включим и кмета на Тракия Костадин Димитров, за да разказваме за базара "Весела Коледа в парка" и за елхата, чиито светлинки ще запалят тази вечер в района.
Радваме се, че влизаме първи в деня ви, ето избраните моменти от годината, която си отива:
- "Българската Коледа" с репортаж от детската хирургия на УМБАЛ "Свети Георги" в Пловдив за модерната апаратура;
- Как български сладолед, произвеждан в карловското село Розино, попадна в класацията на 10-те най-добри сладоледи в света?
- Темата за образованието по време на пандемия, ще бъде с интервюта - с преподавателя Лили Русковска, и с проф. Илия Илиев от Пловдивския университет, където с проекта ПЕРИМЕД имат модерни лаборатории;
- В зона "култура" излъчваме разговора за баща и синове Дочеви, които творят заедно през 20 век, с етнографа Грозделина Георгиева.
В понеделник утро, слушайте ни! Работим екипно: Антоанета Петричанска, Стефан Белев и Живка Танчева.
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...