"Български пощи" трябва да влязат в режим на модернизация, дигитализация и 21-век. Така щe да бъдат заслужен конкурент на пазара и ще заслужат достоен пазарен дял", заяви в интервю за Радио Пловдив вицепремиерът Калина Константинова, в чийто ресор попада държавната пощенска служба.
По- рано пред депутатите от парламентарната Комисия по транспорт и съобщения тя потвърди намерението на правителството да превърне регионалните пощенски клонове в центрове за комплексни административни услуги.
Според Константинова разширяването и модернизирането на дейността на пощите е в полза и на гражданите. "Освен пощенската услуга, те ще предоставят и административни услуги, особено в по- малките населени места. Така гражданите няма да пътуват до областния център, а ще ползват услугата на Български пощи", каза тя и добави, че пилотно част от услугите ще стартират в клоновете, които имат комуникационна обезпеченост.
Ще се работи пратките по Български пощи да имат дигитална следа от изпращането им до получаването им, а също при интернет-пазаруване да могат да се ползват и услугите на Български пощи.
"Модернизацията изисква пощите да бъдат едно приветливо място за гражданите. При всички положения при създаването на нови дигитални системи отпада част от ресурса, защото това оптимизира състава. Някои от служителите трябва да преминат през обучения. Трябва да се направи и едно мапиране. Част от клоновете в малките места отдавна се говори, че трябва да се закрият, но при новата услуга те остават единственото гише на държавата. Надяваме се в рамките на година да видим един голям ефект", коментира вицепремиерът.
Тя обясни още, че премиерът Кирил Петков, който е под карантина, е в прекрасно здраве и контролира процесите в държавата. Преди официалното представяне на новия пандемичен план на правителството тя обясни, че той ще бъде подчинен на заетостта на болничните легла и то на регионален принцип. "Това е един рационален начин за взимане на мерките. Искаме и бизнеса и гражданите да знаят какви ще са мерките за подкрепа. Това ще позволи да гледаме няколко крачки напред и всички граждани и бизнеси да са наясно", каза Калина Константинова.
Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието. В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали. Така например използваме изразите “Нямам..
Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край. От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..
Аптеките няма да са готови с двойното етикетиране от 8 август. Актуализацията на аптечния софтуер за показване на цените в лев и евро пък става бавно, затова фармацевтите се притесняват дали ще бъде готова в срок. Това коментира Пенка Минева, член на Инициативния комитет от магистър-фармацевти в България, които изразиха три притеснения от..
Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес" потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика. " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..
Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов . Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..