Твърд подход в политиката на сплашване към руско-украинския конфликт, присъщ на САЩ и Великобритания или политиката на диалога, за каквато настояват Германия, Италия и Франция, ще бъдат водещи в овладяване на ескалиращото напрежение с непредизвестен финал, от който губещи ще бъдат и най-странящите страни от разполагането на натовски войници на територията им като България, Унгария и Словакия. Нереалното до дни изменя визията си, след като във вторник военният министър Стефан Янев допусна възможността за влизането на американски сили в състава на батальонната бойна група на НАТО, която България иска да приеме на територията си с цел засилване отбранителния потенциал на Алианса в Източна Европа, заради украинската криза.
След публично заявения от министъра аргумент, че сме изправени пред най-голямата криза след края на Студената война, за да обсъдят темата, в София пристигнаха представители на Държавния департамент на САЩ. За измеренията на конфликта и потенциала на страната ни за адекватен отговор в търсене на сигурност – експертът по международна сигурност и геополитика проф. Румен Кънчев.
Ще се окаже ли работеща в интерес на висшето образование анонсираната от МОН идея за обединение на ВУЗ-овете в България и свеждането на сегашния им брой от 38 на 16? Темата ще коментираме с ректора на АМТИИ проф. Тони Шекерджиева – Новак.
В пика на петата вълна на пандемията какво говорят математическите анализи на заболеваемостта – експертът по приложна статистика в сферата на медицината и енергетиката д-р Лъчезар Томов.
Община Пловдив и intel Corporation представят първото си партньорство в образователната сфера. След подписване договор общината ще получи безплатен достъп до ресурси от STEM програмата за иновации в пловдивските училища. Събеседник – заместник кметът „Образование“ Стефан Стоянов.
В минутите за култура след 9 ч. е поредният разказ на автора на рубриката „Великите европейци“ Пламен Асенов.
А първите минути на утрото и в сряда оставаме в компанията на председателя на Дружеството на пловдивските художници Снежана Фурнаджиева в рубриката „Добро утро, ден“.
Четвъртък утро на 6 февруари по темите: възможен ли е ДЗИ по математика, вейпове и тинейджърската мода, боевете между депутатите в НС и красноречието им с неясни мотиви. Нашите събеседници са Жюстин Томс от УС на асоциация "Родители", д-р Пламена Стоименова от катедра "Патологична физиология" на Медицински университет - Пловдив, Страхил..
Ботокс е една от най-използваните в последните дни дума. А и първата тема в следобедната програма е свързана с нея. Какви са рисковете от изполването на ботулиновия токсин, къде може и къде не може да се поставя, ще има ли ефект от проверките, разпоредени от здравното министерството? Определя ли цената качеството за сметка на последствията? Въпросите в..
Говорим за първата самостоятелна изложба на талантливата Александрина Фрумусаки, „Притчи за душата“. Този петък, в Пловдив. Гостува ни и Виктор Францес, директор на фондация „Калпатару“. Днес от 18 часа, в Дом на културата „Борис Христов“, е представянето на „Черната книга – медитации за всеки ден“, на Свами Тиртха. Очаквайте и..
Психолози вече говорят за пандемията "ботокс" като обществен модел, а здравните инспектори откриват нелегални количества в салони, които инжектират опасния токсин без право да го правят. Въпросителен и удивителен поставя темата, след като десетки жени се борят за здравето си, вместо гордо да носят новата си визия. За медицинските стандарти, етика и..
Пловдив и областта са 3-ти в страната по разпространение на грипа. На какво се дължи това и стигнахме ли пика на болестта, питаме проф. Ива Христова , директор на Националния център по заразни и паразитни болести. След стагнацията в края на миналата година кариерен сайт отчита ръст в обявите за работа през януари. Къде е Пловдив и в кои..