Новият филм на телевизия ARTE се казва "Пловдив - един град с 1000 лица". Показана е историята от времето на Филипопол до музеите в Стария град.
В програма "Точно днес" за новата инициатива за популяризиране на Пловдив разказва историкът д-р Тодор Чобанов. Той е първи гид в лентата, която от 14 февруари може да се види онлайн на страницата на немско-френската телевизия.
Тук може да се разгледа видеото на френски език: https://bit.ly/33qcCeu
От община Пловдив ще съдействат за субтитри на български език, съобщи д-р Чобанов. Той се надява 15 минутното видео да се разпространява и в България.
Чобанов участва с разказите му за Небет тепе, Античния театър и Епископската базилика на Филипопол.
Концерт на Ангел Заберски и приятели "Празничен джаз сюрприз" ще има в Дома на културата „Борис Христов“ тази вечер. Ще прозвучат джаз аранжименти на известни класически произведения-"Половецки танци", "Гранада", "Палячи". Зрителите ще чуят и авторски песни на Ангел Заберски.
Първата самостоятелна изложба на Габриела Коджабашева наречена „Когато затворя очи“ ще бъде открита в сводестата зала на Балабанова къща. Тя представя свои творби, по които е работила в последните две години. Вдъхновение Габриела черпи от различните епохи в историята на изобразителното изкуство и това проличава в работата ѝ. Габриела..
В края на 2024 година излезе дебютният роман на Георги Б. Геров. Той избра да го нарече „Отвъд спирка „Съвършена“ . Жанет 45 отчете през декември, че това е едно от най-търсените им заглавия на Коледния панаир на книгата в НДК. На 19 март 2025 г. в София предстои премиера на романа, в книжарница „Гринуич“. Редактор на книгата е Николай..
Тази вечер в клуб „Петното“ в присъствието на автора проф. Николай Гочев ще бъде представена книгата му „Историософия“. Модератор на срещата е Александър Секулов. Книгата „Историософия“ на проф. Гочев засяга различни теми, свързани с цивилизацията: етноси-нации-народи, античната тъга, езическите писатели, античността и злото, държавите..
Изложба живопис на Костадин Жиков се открива в пловдивската галерия „Възраждане“. Художникът е нарекъл експозицията си „Кехлибарени сънища“ заради преобладаващата цветова гама, която доминира в картините му. Освен пейзажите в охра, митологичните герои също не са чужди за автора, като в творчеството му могат да бъдат открити фигурите на..