Защо например, избрът на такъв наглед технически пост като управител на БНБ успя да скара членовете на коалицията?
Зад този финансов аспект прозират ярки политически интереси, тъй като този надзорен орган осъществява жизнено важни функции върху финансовата стабилност на страната. Също така контролира финансови субекти, които оперират у нас, коментира политологът Анастас Стефанов от Изследователски център „Тренд“
Освен това ни предстои влизане в еврозоната, което е лост и механизъм за влияние. Става въпрос и за определен тип политическа недалновидност между партьорите в коалицията.
Не би следвало обаче те да демонстрират такива търкания пред обществения поглед. Коалицията трява да излъчва повече интегритет, убеден е Атанас Стефанов.
Иначе, лансирането на повече от една кандидатура е нормално и добро. Това обаче до голяма степен създаде усещането за нестабилност сред управляващите. Неопитността на членовете е една от причините. Ако у тях все още има политическа рационалност, която трябва вече да се намеси, те ще си дадат сметка, че усещането за дестабилизация не е от полза за управлението.
При това, никой от коалиционните партньори все пак не се е запътил към предсрочни избори.
Проблемът с двуцифрената вече инфлация създава реална опасност да се обърне лодката. „Политическата зима“ е най-голямата опасност за всяко управление. Това е един феномен, който излъчва социално икономически процеси, уязвяващи усещането за благосъстояние у българите. Тъй като ние не сме общество, ползвало се с десетилетия на просперитет, даже напротив.
Наслагването на всички тия последни кризи предвещаваха именно тези резултати – поскъпване на живота и несигурност. Правителството в повечето случаи вървеше подир дневня ред, но не го създаваше. А Инфлационните процеси и ценови шокове продължават да се оформят.
Заедно с с войната в Украйна ще задълбочат тези процеси и ще създадат по-негативни оценки за управлението. Дано правителството успее да се окопити след края на зимата.
Как се излиза от тази „Перфектна буря“? Общо взето това вече става въпрос на оцеляване. Чрез постепенното поставяне на малки цели, бързо осезаеми и постижими.
Горещо ще бъде времето и тази година през юли съобщи в програма "Точно днес" Мариана Попова, синоптик в Нацианалния институт по метеорология и хидрология. Според месечната прогноза очкваните горещини са за над 40 градуса. Обичайно за месеца тръгваме с горещо време. Така ще бъде и през повечето дни от месеца. Температурите са доста високи...
Професионалната гимназия по вътрешна архитектура и дървообработване „Христо Ботев“ - гр.Пловдив има водеща роля в професионалното обучение, успешно внедрява дуалната система на обучение и получава международно признание, като съчетава умело занаята и творчеството, съхранява традицията и приема новостите. Основните приоритети на училището са..
Поредният вот на недоверие на правителството, трусовете в ПП и очакванията в политическия живот, коментира в програма "Точно днес" политологът доц. Иво Инджов. Според него не става въпрос за напражение, а за задълбочаване на кризата в партийната система в България. Той припомни случилото се с ДПС на Доган, което на практика бе превзето от ДПС на..
Здравното министерство започва национална кампания за популяризиране н на мобилното приложение еЗдраве, което осигурява достъп до електронното здравно досие. Екипи на регионалните здравни инспекци и „Информационно обслужване“ разкриват мобилни пунктове, на които ще оказват съдействие на всеки, който желае да активира приложението на мобилното..
След катастрофата в подлеза на "Гладстон", при която кола удари трима чакащи на спирката, Диана Русинова, председател на европейския център за транспортни политики даде пример с проблемна спирка в подлеза на НДК, след премхването на която инцидентите с пешеходци са приключили. Тя коментира и намерението на кмета Костадин Димитров на входа да се сложи..