Една мъдра сентенция гласи: „Най-добрият лекар е природата дори само затова, че лекува три четвърти от всички болести и никога не се изказва лошо за своите колеги.“
Да, днес в Световния ден на здравето, ще говорим за здраве повече от всякога. Денят на здравето е глобална инициатива на Световната здравна организация, която се отбелязва всяка година на 7 април, като началото е поставено през 1948 г. У нас той се отбелязва от 1964г. също и като Ден на здравния работник. В този ред на мисли поздравяваме всички хора лекари, медицински сестри, и хората работещи в тази сфера. В минутките след 13:00 говорим за здравето с Маргарита Спасова. Тя е част от екипа на Академия „Екатерина Каравелова“ и ще ни разкаже повече за поредицата от събития „Здраве: от жени за жени“, на които са домакини.
Защо е важна тази лекарската професия и можем ли без здраве, попитахме децата от една пловдивска градина. Отговорите им очаквайте в редовната ни рубрика „Усмихнат коментар“ след 13:30.
Във времето ни отредено „За животните с любов“ пък ще споделим с вас любопитни и научно доказани обосновки, защо и как любимците ни влияят благотворно върху нашето здраве.
И днес разбира се ще се посмеем с колегата Жоро Пеев и неговият „Виц на деня“ и ще чуем размишленията му в рубриката „Предразсъдъци и следразсъдъци“.
Но преди всичко това, ще ви поканим на Международния музикален радио фестивал „Тримонтиада 2022“, който ежегодно се провежда в Пловдив. В рамките на три дни /7,8 и 9 април/ първо студио на радио Пловдив ще бъде огласяно от талантливи млади музиканти. Повече за тях и за цялостната програма на феста, ще разберем от световноизвестната пианистка, импровизатор на класическа музика и композитор с международна кариера, и организатор на събитието проф.Галина Врачева. Срещата ни с нея е малко след 12:30 и в студио 6 на радио Пловдив.
Изберете нас! Започваме в 12:00, по радио Пловдив и във "Вход свободен"!Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува един от водещите кардиохирурзи д-р Андрей Неутов, завеждащ на новото отделение по кардиохирургия в УМБАЛ "Пълмед". В Пловдив го води професионалния път, а в България за първи път пристига през далечната 2001 година по лична покана на проф. Александър Чирков. Идва за да специализира - първо..
По коловозите на ярките светлини, които идват с наближаването на декември и ноемврийската политическа мъгла тръгват следобедните минути на предаването „Ден след ден“ по Радио Пловдив. Започваме с разговор за рекордно дългото заседание на 51-вото Народно събрание и осмия неуспешен опит за избор на негов председател. Преди заседанието на..
С Ралица Стоянова говорим за шестата ѝ изложба с картини и представяне на втората ѝ стихосбирка „Феникс. Възраждане“. С Владислав Христов ви разказваме повече за представянето на двуезичната хайку антология "Shining Wind/Сияен вятър". Сборникът е издание на Британско хайку общество, чийто председател е българката Илияна Стоянова и събира едни..
И ноември си отива, а усещането, че се въртим в омагьосан кръг все по осезаемо ни напомня на колко въпроси се чакат отговорите. Кога и дали въобще това НС ще заработи след като за пореден път не се стигна до избор на председател? Колко още може да задълбочи политическата криза, повличайки цялата държава? Говорим с Евелина Славкова, социолог от..
Спорът около поддържането на античните мозайки в Епископската базилика на Филипопол се обогати с криминално-сензационни елементи. Директорът на археологическия музей доц. Костадин Кисьов съобщи за намерена ценна находка, но направено чрез грубо разкопаване на мозайките и крито впоследствие от служители на „Старинен Пловдив“. Директорката Елена..